SON DAKİKA

15 OKULDA 10 BİN ÖĞRENCİYE İTFAİYEDEN EĞİTİM

Bu haber 11 Aralık 2019 - 11:25 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi tarafından Denizli’de 15 okulda toplam 10 bin öğrenciye temel yangın ve güvenli yaşam eğitimi verildi.

Denizli’de gelecek nesillerin yangın, doğal afetler ve acil durumlar konusunda bilgi sahibi olması amacıyla  Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi tarafından okullarda başlatılan eğitim çalışmaları devam ediyor. Belirlenen programlar dahilinde okullarda eğitim çalışması yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi ekipleri, kent genelinde 15 okulda toplam 10 bin öğrenciye yangın ve güvenli yaşam eğitimi verdi.

Eğitimlerde ilk olarak öğrencilere yangın çeşitleri ve müdahaleleri düzenlenen seminerler ile anlatıldı. Seminerlerde doğal afetler ve bu durumlarda yapılacak konularda öğrencilere aktarıldı. Seminerlerin ardından okullarda yapılan tatbikatlar ile de uygulamalı olarak öğrencilere bilgi verildi. Tatbikatlarda kontrollü şekilde yakılan alevler verilen eğitimler doğrultusunda öğrenciler tarafından söndürüldü.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com