SON DAKİKA

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİNE İLGİ ARTTI

Bu haber 10 Aralık 2019 - 11:29 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) tarafından düzenlenen danışma kurulu toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, üniversite, kamu- kurum ve kuruluşlarının iş birlikleri sayesinde üniversitenin güçlendiğini, yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim hayatına devam etmek için Denizli ve Pamukkale Üniversitesine olan ilgilerinin arttığını ifade etti.

Pamukkale Üniversitesi Danışma Kurulunun 2019 yılı ikinci ve son toplantısı Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirildi.Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın başkanlık ettiği toplantıya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Erdinç Duru, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ SenatoÜyeleri, fakülte ve meslek yüksekokullarının danışma kuru-lu üyeleri, kamu kurum kuruluşlar, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarından yetkililer ka-tıldı.

Açılışta ilk konuşmayı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ gerçekleştirdi. 2019 yılında Pamukkale Üniversitesi olarak hayata geçirilen projelerden ve elde edilen başarılardan da bahseden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 2019 yılını Pamukkale Üniversitesi için başarılı bir yıl olarak değerlendirdi. Rektör Prof. Dr. Bağ, ana sponsorluğunu Pamukkale Teknokentin yaptığı 6 takım ile Teknofest 2019’a katıldıklarını, 5 takımın finalde yarıştığını, yüksek irtifa kategorisinde Hazar takımının Hiera 3000 roketi ile Türkiye 1.si olduğunu, Atay Takımının da Alatay isimli elektrikli araç ile yerlilik kategorisinde Türkiye 3.sü olduğunu belirtti.

Rektör Bağ “Pamukkale Üniversitesi olarak sağlık turizminde ruhsat alan Ege ve Akdeniz bölgelerinde ilk, Türkiye genelinde ise yine ilk dört üniversiteden biriyiz. Sağlık turizmi anlamında oldukça fazla yol kat ettik. Sadece termal fizik tedavi değil organ nakli, obezite, göğüs hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde de üniversitemiz oldukça yetkin ve yeterlidir. Üniversite, kamu-kurum ve kuruluşların işbirlikleri sayesinde öğrenci dostu bir il ve üniversite olmamız nedeniyle özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin Denizli ve Pamukkale Üniversitesini tercihleri gün geçtikçe artıyor. Denizli’ye yoğun bir ilgi var. Bu noktada ilimize de teşekkür ediyorum.”

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın konuşmasının ardından Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Orhan, kamu-sanayi işbirliği konusunda danışma kurulu üyelerini bilgilendirip 2019 yılında bu kapsamda yapılan çalışmaları katılımcılarla paylaştı. Doç. Dr. Mehmet Orhan’ın konuşmasının ardından Teknokent A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Pamukkale Teknokent ve yaptığı çalışmalar hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.Toplantı, danışma kuruluna katılan kurum ve kuruluşların yetkililerinin 2019 yılını değerlen-dirmesi ve karşılıklı görüş alışverişlerinin yapılması ile sona erdi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com