SON DAKİKA

‘KOTUNDA İYİLİK VAR’ ÇOCUKLARA SEVİNÇ OLDU

Bu haber 10 Aralık 2019 - 10:42 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Denizli’de, Forum Çamlık AVM öncülüğünde başlatılan “Kotunda İyilik Var!” projesi, kayda değer farkındalık yarattı. Proje kapsamında 11 bin fidan dikildi, 5 bin çocuğa kırtasiye desteği sağlandı.

Forum Çamlık’ın önderlik ettiği bu anlamlı projeye, Tema Vakfı Denizli İl Temsilciliği, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Babadağ Belediyesi, Babadağlı İş Adamları Derneği, Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Denizlili iş adamları ve sanayiciler, sanayici eşleri, TedX Denizli Çamlık Blv organizasyonu, medya ajansları, gönüllüler ve Pamukkale Üniversite El Sanatları bölümü gibi her kesimden kişi ve kuruluşlar yoğun destek verdi.

ESKİ KOTLARDAN 2000 BİN ÇANTA

Pamukkale Üniversitesi el sanatları bölümü öğrencileri tarafından da kullanılmayan kotlardan dönüştürülen figürler ile Forum Çamlık AVM’nin ortak alanında, bir dikiş atölyesi ve sergi alanı oluşturuldu. Projenin ilk aşamasında, 14 günde 2000 adet kullanılmayan kot pantolon alışveriş çantasına dönüştürüldü.

11 KASIM SAAT 11’DE,

11 BİN FİDAN DİKİMİ

Proje bununla sınırlı kalmadı. Şehrin önde gelen hayırseverleri ile düzenlenen “İyilik Çantası Atölyesi” ile Tema Vakfı için 2100 adet fidan bağışı toplandı. Yapılan bağışlarla birlikte proje kapsamında toplanan fidan sayısı 11 bini buldu. Bu 11 bin fidanın dikimi ise Tarım Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında, 11.11.2019 günü gerçekleşti. Fidanlardan 8900’ü, şehrin önemli STK’larından Basiad’ın da desteği ile Babadağ İlçesi heyelan bölgesine, 2100’ü ise Çanakkale Doğan Dere Hatıra Ormanı’na dikildi.

İYİLİK SANATLA DA BÜTÜNLEŞTİ

Çok kısa sürede bütün Denizli tarafından sahiplenilen “Kotunda İyilik Var” projesi, birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yaptı. 16-17 Kasım tarihlerinde, uluslararası üne sahip sanatçı Deniz Sağdıç’ın “sıfır atık” mantığı ile kot parçalarını birleştirerek hazırladığı şaheser tabloları şehrin AVM’sinde sergilendi, halk etkileşimi ile atölyeler düzenlendi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com