SON DAKİKA

112’YE ASILSIZ İHBAR YAPANA 250 LİRA CEZA!

Bu haber 07 Aralık 2019 - 12:59 'de eklendi ve 28 views kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Asılsız ihbarlara karşı ceza uygulamasına da başladık. Valiliklerimiz tarafından 250 lira ceza kesilmektedir” dedi.

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında “112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Hizmet İçi Eğitimi” programı düzenlendi. Antalya’da düzenlenen eğitim programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 112 Acil Çağrı Hizmetleri Daire Başkanı Tarık Bahadır, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik ile 112 personelleri katıldı.

“250 LİRA CEZA KESİLECEK”

112 hatlarına yapılan asılsız ihbarlara değinen Soylu, vatandaşlara seslendi. Acil durumlar dışında meşgul etmemeleri konusunda çağrıda bulunan Soylu, “Biz burada hayat kurtarmak için saniyelerin hesabını yapıyoruz. Telefonunuzun pin kodunu çözmek istiyorsanız, lütfen bir telefon bayisine gidin ve meseleyi orada halledin. İnanın hayat kurtarırsınız. Dertleşmek için şaka olsun diye, kendini tatmin için arayan var. Her şey var. Buradaki arkadaşlarımız, bu telefonlarla uğraşırken bir vatandaşımızın başına bir trafik kazası gelmiş olabiliyor, bir yangın veya bir kalp krizi vakası olabiliyor. Biz bu asılsız ihbarlara karşı ceza uygulamasına da başladık. Valiliklerimiz tarafından 250 lira ceza da kesilmektedir ancak mesele ceza tahsil etmek değil, hayat kurtarmaktır” dedi.

DEPREM GİBİ FELAKETLER

 İÇİN MOBİL UYGULAMA

Programda bir sunum gerçekleştiren Başkan Bahadır ise, araçlarda meydana gelebilecek kazada aracın yer tespitini ve araca sesli erişimi sağlayan “e-Çağrı” ile engelli bireylere yönelik hizmet sağlayan “Engelsiz 112” projeleri hakkında bilgi verdi. Bahadır, deprem gibi felaketlerde operatör bağlantılarının kopması durumunda hizmet vermek amacıyla “112 Mobil Uygulaması”nın hayata geçirileceğini açıkladı. İHA

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com