SON DAKİKA

BİT PAZARINA BELEDİYE DARBESİ

Bu haber 02 Aralık 2019 - 9:53 'de eklendi ve 376 views kez görüntülendi.

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Sevindik Pazarı yakında her hafta Pazar günleri kurulan ve ikinci el eşyaların değerlendirildiği Bit Pazarı, Merkezefendi Belediyesi Zabıta ekiplerinin polislerde birlikte sabah saatlerinde yaptığı operasyon ile kaldırıldı. Satış yapmaları yasaklanan vatandaşlar ise hem belediyeye hem de kararı alanlara tepki gösterdi.

Türkiye’nin birçok ilinde bulunan ve ikinci el eşyaların değerlendirildiği bit pazarı Denizli’de Merkezefendi Belediyesi zabıtasının operasyonu ile kaldırıldı. Merkezefendi İlçesi Sevindik Pazarı yanındaki sanayi sitesi içerisinde Pazar günleri kurulan ve yaklaşık 1’e yakın esnafın yer aldığı Bit Pazarı, ikinci el eşyaları değerlendirmek isteyen vatandaşların uğrak yerlerinden biri haline gelmişti. Her geçen gün büyüyen ve vatandaşların yoğun ilgisini çeken Pazar, bu hafta yapılan operasyon ile kaldırıldı.

“EKONOMİK ŞARTLAR BU PAZARI KURTURDU”

Sabah saatlerinde pazarın kurulduğu alana giden Merkezefendi Belediyesi zabıtası ve polis ekipleri, esnafları stant açmasına izin vermeyerek pazarın kaldırıldığını duyurdu. Yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, böyle bir pazarın Türkiye’nin her yerinde olduğunu ama Denizli’de belediyelerin bu durumu bir türlü kabullenmediğini söyledi. İkinci el eşyaların değerlendirilmesinin kimleri rahatsız ettiğini ve ekonomik şartların insanları bu pazara yönlendirdiğini belirten esnaflar; “Ülkenin durumu belli insanlar buraya gelerek 1-2 TL’ye ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Kime zararımız oluyor da bu pazarı kaldırıyorlar. Türkiye’nin her yerinde bu Pazar var ve belediye yer gösteriyor. Denizli’de ise belediyeler bunu bir türlü kabullenmedi” dedi.

SEÇİM SÖZLERİNİ UNUTTULAR

Seçim önü yer sözü veren belediye başkanlarının bu sözünü unuttuklarını belirten esnaflar; “Yine seçimden seçime hatırlandık. Seçimde yer konusunda söz verilmişti. Hem yer göstermiyorlar hem de bizleri kaldırıyorlar. Biz bedava yer istemiyoruz, yapsınlar veya yer göstersinler ve bizden ne istiyorlarsa onu yapalım. Ama böyle yer göstermeden bir şey yapmadan seçimde verilen sözleri unutarak hareket etmek gerçekten bizleri mağdur ediyor” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com