SON DAKİKA

GERÇEKLER ÖYLE DEĞİL! (18.11.2019)

Bu haber 18 Kasım 2019 - 8:18 'de eklendi ve 313 views kez görüntülendi.

“Denizlispor olarak büyük maçları çok iyi oynadığımızı düşünüyorum ve bu maçtan da 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Sürecimizin kötü gittiğini düşünmüyorum, sonuçta şu anda 13’üncüyüz. İçeride biraz sıkıntı yaşıyoruz, doğrudur. Yeni hocamızla zaten gelişim gösterdiğimizi düşünüyorum, çünkü takıma çok güzel bir hava kattı. Elimizden geldiği kadar mücadele vermeye çalışıyoruz ama iç sahada biraz zorlanıyoruz. Onu da yakın bir zamanda aşacağımızı düşünüyorum. Kaliteli bir takımız. Bulunduğumuz konum bizim için iyi değil, çünkü biz daha yükseklerde olmayı planlıyoruz, hedefliyoruz. Hocamızla her geçen gün daha iyi olmaya çalışıyoruz, daha iyi oluyoruz ve bunu da sahaya gelecekte yansıtacağımıza inanıyorum.” (Olcay Şahan-Beşiktaş maçı öncesi)

“Herkesin bildiği gibi Beşiktaş küçük bir kulüp değil büyük bir kulüp, Türkiye’de herkes bunu biliyor. Onlara karşı tabi ki de maç yapmak her zaman zordur ama ben de çok iyi bir performans vereceğimize inanıyorum. Hep beraber iyi bir sonuç odaklı olacağımızı söyleyebilirim. Futbolda performanslar düşüşler zaman zaman olabiliyor. Bu tür süreçlerde en önemli şey konsantrasyonu kaybetmemek, birlik beraberliği kaybetmemek, hep beraber oyundan çıkabilmek. Çünkü pes ederseniz geri dönüşü asla olmaz futbolda biliyorsunuz. O yüzden en önemlisi bizim sağlıklı bir şekilde, hep beraber, el ele, kol kola bu süreçten çıkabilmek. Konsantrasyonumuzu buna verip hep beraber buradan çıkabilmek.” (Isaac Sackey-Beşiktaş maçı öncesi)

Söylemler güzel, inanç iyi ama söylenenlerin sahaya yansımasını göremiyoruz. Maç sonrası açıklamalara bakıyorum; bazı yöneticiler Beşiktaş karşısında oynanan futbola övgü yağdırıp, tek eksiğin gol atamamak olduğunu söylüyor, bazıları da durumun iyi olmadığını ima ediyor.

Kafamızı kuma gömerek gerçekleri görmek istemeyebiliriz ama bu gerçeklerin değişeceği anlamına gelmez. Gerçek şu ki; Denizlispor teknik direktör ve bazı yöneticilerin söylediği gibi daha iyiye gitmiyor.

Daha önce de birkaç yazdım. Rakipler Denizlispor’dan korkmuyor ve hem içeride hem dışarıda ilk saniyeden baskıyı kurup Yeşil siyahlıların gardını düşürmeye çalışıyor. Sırasıyla yazıyorum; Konyaspor, Kasımpaşa, Y.Malatyaspor, Fenerbahçe, Gençlerbirliği, DG Sivasspor ve Beşiktaş maçlarının hangisinde oyunun kontrolü Denizlispor’daydı? Hangisinde rakip sahasına hapsedildi, gol üstüne gol kaçırıldı? Galip gelinen Gençlerbirliği maçında dahi rakibe 10’un üzerinde net pozisyon verildi.

Söylemlerle, güzel mesajlarla sorun çözülmüyor.

Temennilerin gerçeğe dönüşmesi için sahada gerekenin yapılmasından başka çare yok.

Çünkü maç sahada kazanılıyor.

(18.11.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com