SON DAKİKA

SANCAR, SEÇİMLERDE SÖZ VERİLEN TOKİ’LERİ SORDU

Bu haber 14 Kasım 2019 - 8:49 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alarak, AK Parti’in seçim döneminde vatandaşlara vermiş olduğu TOKİ sözlerini hatırlattı ve her yıl 100 bin konut üretiminin ne olduğunu sordu.

AK Parti’nin her yerel ve genel seçimlerde seçmenlere ev sözünü verdiğini sözlerin tutulmadığını belirten CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar; “Nedense AK Parti iktidarının en büyük özelliği yerel ve genel seçimler önünde -genel seçim olsa, yerel seçim olsa- bir hafta önce mutlaka bir vaat ortaya çıkar. En önemlisi nedir? Anadolu insanının en çok önem verdiği ahirette iman, dünyada meskendir. Bugün baktığınızda herkes bir ev sahibi olmak için bir hayal kurar ve bu hayalin en güzel tüccarlığını maalesef on yedi yıldan bu yana AKP iktidarı yapmaktadır; âdeta her seçmeni bu vaatlerle sömürmektedir. Bugün yine verilen vaat 383 liraya 50 bin konut -damat bey artırdı- 100 bin konut, yine hayal tüccarlığından başka bir şey değildir” dedi.

Denizli’de verilen 250 TL’ye 25 bin konut sözünün nolduğunu soran Sancar; “Denizli Milletvekilimiz Sayın Ahmet Yıldız da buradalar, o da inşallah bu konunun takipçisi olur. Bütün vatandaşlar Delikliçınar Meydanı’nda sıraya girdiler. “250 liraya 25 bin konut, artık Denizli’de gariban vatandaşımız evsiz kalmayacak ve 250 liraya.” Teyzem de dâhil herkes buna üye oldu, 250 lirayı yatırdılar, imza attılar. Ben size soruyorum değerli milletvekilleri: Bu konutlar nerede? 25 bin konut nerede? Geçtim, 15 bin konut nerede? Onu da geçtim, 5 bin konut nerede, 500 konut nerede? 250 liradan 50 tane konut nerede? Ya, bu hayal tüccarlığını bir vatandaş yapar, bunun adına Çiftlik Bank derler, dolandırır insanları: “Ben konut üretiyorum, faiz ve para veriyorum.” Ama siz bugün bir konutla ilgili vatandaşa vaat verdiğiniz zaman devletsiniz, devleti idare eden bir iktidarsınız, verdiğiniz sözlerin teminatı olması lazım” dedi.

TOKİ’nin 250 TL’ye konut yapmadığını hatırlatan Sancar; “TOKİ zaten ilimizde ve Türkiye’de artık Toplu Konut İdaresi vasfını kaybetmiştir. Âdeta zengin tüccar anlayışıyla rezidans yapmakta, yalı dairesi yapmakta, AVM yapmakta, ticaret merkezi yapmakta ama nedense bir türlü 250 liraya konut yapmamaktadır. Bu sebeple bu 250 liralık 25 bin konut yapılıncaya kadar Denizli Milletvekili olarak Denizlili vatandaşlarımızın istismar edilmesinin tabii ki hesabını sormaya ve araştırmaya devam edeceğiz” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com