SON DAKİKA

BARIŞ PINARI HAREKÂTI AKP’NİN OYUNU ARTIRIR MI? (13.11.2019)

Bu haber 13 Kasım 2019 - 7:44 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda bu iktidar Barış Pınarı Harekâtıyla dünyada sembolleşmiştir, kendini ispat etmiştir” diyor. Erdoğan Barış Pınarı Harekâtının millette birlik ve beraberlik duygusunu oluşturduğunu görmüş, oradan aldığı rüzgârla önümüzdeki seçimlerde bu başarının oya tahvil edileceği hesabında.

Barış Pınarı Harekâtının başlamasından bir gün sonra bu niyetini “Milletimizin her ferdini partimizin saflarına katılmaya davet ediyorum” diye açıklamıştı. AKP genel başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın  “Barış Pınarı harekâtı ile iyi bir ivme yakaladık bunu sürdürmemiz lazım” diye açıklama yapması da AKP’nin oy hesabı ile ilgili.

Barış Pınarı Harekâtı ne maksadına ulaştı, ne de sona erdi. Maksadı; 480 km uzunluk ve 30 km derinlikte bir bölgenin terörden temizlenmesi ve buraya Suriyeli sığınmacıların yerleştirilmesi idi. 120 km genişlik ve 30 km derinlikte Resulyan ve Telabyad arasında sıkıştık kaldık. Suriyelilerin dönmesi için maddi yardım yapmaya niyetli hiçbir ülke de çıkmadı.

Harekât sona ermedi, Rusya ve ABD söz vermesine rağmen teröristler bölgeden çekilmediler ve tacizler, bombalı saldırılar devam ediyor. Eğer bu şartlarda harekât durdurulursa Türkiye Cumhuriyeti itibar kaybeder. Hem kazandım diyeceksiniz hem de sürekli taciz edilip zayiat vereceksiniz, bu kabul edilemez.

Bu harekâtın AKP’ye oy getirip getirmeyeceğini görmek için beklemek lazım. Harekât şu anda ülkede milli duyguları kabarttı, ancak bu geçicidir. Yapılan harekât sonucunda Suriye’de barış sağlanır, sığınmacılar geri döner, Türkiye komşuları ile ABD ve AB ile sorunlarını çözerse oyunu artırabilir ki bu ihtimaller şimdilik çok uzak.

Şu anda milletimizin en büyük derdi geçim sıkıntısı. Geçim derdini Suriye’de askeri başarı kazanarak unutturmak mümkün değil…

(13.11.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com