SON DAKİKA

21. YÜZYIL BECERİLERİ PROJESİ START ALDI

Bu haber 12 Kasım 2019 - 8:48 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

Erasmus+ Programı Yükseköğretimde Stratejik Ortaklıklar (KA203) Faaliyeti kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nin de ortağı olduğu, “21st Century Skills: ChangingtheApproachtoTeaching in HigherEducation” isimli projenin başlangıç toplantısı İtalya’nın BustoArsizio kentinde yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Duru, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Asuman DuatepePaksu ve Eğitimin Felsefi, Sosyal ve Tarihi Temelleri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sibel Duru’nun katıldığı toplantıda, Pamukkale Üniversitesi tanıtım filmi oldukça ilgi gördü.  Projenin yol haritasının belirlendiği toplantıda tüm ortaklar, proje kapsamında kendileriyle ilgili görev ve sorumluluklarının detaylarını paylaştı. Her bir ülkenin 21. yüzyıl becerileriyle ilgili ülke raporlarını paylaşmasının ardından, proje yöntem bilimi ve her bir beceriye yönelik geliştirilecek eğitim programının kuramsal/kavramsal çerçevesi, içeriği ve kapsamı yanında etik konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. 

İki yıl sürecekproje organizasyonunda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (Türkiye), Pamukkale Üniversitesi (Türkiye), FundacionUniversidad San Jorge (İspanya), SmarthinkSrl (İtalya), Eğitim ve Gençlik Çalışmaları Enstitüsü Derneği (Türkiye), SofiiskiUniversitetSvetiKlimentOhridsky(Bulgaristan) ve CeskaZemedelskaUniverzita V Praze (Çekya) yer alıyor. Projeyle üniversite-sanayi işbirliği kapsamında üniversite öğrencilerinde 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında ayrıca, sanayinin ihtiyaç duyduğu 21. yüzyıl becerilerine sahip nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına ve uzun vadede üniversite öğrencilerinin istihdamına katkıda bulunulması hedefleniyor. Projeyle ilgili ikinci toplantı haziran ayında Bulgaristan’da (SofiiskiUniversitetSvetiKlimentOhridsky)yapılacak.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com