SON DAKİKA

ÖNCE ZAM YAPTILAR SONRA İNDİRDİLER

Bu haber 12 Kasım 2019 - 8:23 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Denizli’de 5 ay önce maliyetlerin arttığı gerekçesiyle 200 gram ekmeği zam isteyerek 1,25 kuruştan satışa çıkartan Denizlili fırıncılar, aralarında yaşanan rekabet sorunu nedeniyle fiyatlarını 70 kuruşa kadar düşürdü.

Denizli’de fırıncılar arasında yaşanan rekabet vatandaşa yaradı. 5 ay önce maliyetlerin artmasını gerekçe göstererek harekete geçen ve zam isteyen fırıncılar, 200 gram ekmeği 1,25 kuruştan satmaya başlamıştı. Alınan zam kararına vatandaşların tepki göstermiş ve fırıncılar maliyetlerin artmasından dolayı zorunlu olarak artış yaptıklarını iddia etmişti.

5 AY SONRA FİYATLARI İNDİRDİLER

Denizli’de 5 ay sonra rekabete giren fırıncılar, ilk olarak büyük marketlere verdikleri ekmek fiyatlarında indirim yaptı. 200 gram ekmeği 1 TL’den satmaya başlayan marketler, fırıncıların rekabeti sonucu ekmeği daha ucuza alarak fiyatları 70 kuruşa kadar indirdi. Bu durum bazı bölgelerdeki bakkallarda da fiyatların düşmesine neden oldu. Rekabete giren fırıncılar daha ucuz ekmek satmaya başladı.

ZAM İSTEMİ HAVADA KALDI

Fırıncıların maliyetlerini artmasını gerekçe göstererek 5 ay önce zam istemesi ve 1,25 kuruştan satılan ekmeğin şimdilerde 70 kuruştan satılması, 5 ay önce alınan zam kararının da yersiz olduğunu gösterdi.

REKABET FAYDA SAĞLAMAYACAK

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban’da dağıtım yapan fırınlar ile kendi yerinde satan fırınların arasında fiyat farklarının olduğunu ama bir ekmeğin maliyetinin 1 TL’den aşağıya olmadığını söyleyerek, fırıncılar arasında yaşanan bu rekabetin sonucunun kötü olacağını ve birçok fırının kepenk indirebileceğini ifade etti.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com