SON DAKİKA

CHP İL BAŞKANI AKBABA’DAN 10 KASIM MESAJI

Bu haber 09 Kasım 2019 - 11:11 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Akbaba mesajında, Atatürk’ün zorluklarla yılmadan mücadeleyle geçen hayatının dünya halklarının ortak mücadelesine örnek olduğunu belirterek, “CHP olarak en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin dünyadaki huzur, barış ve istikrar arayışlarına ışık tuttuğunu söyleyen Mahir Akbaba, Türkiye’nin çağdaş dünyada hak ettiği yere yükseleceğini kaydetti. Akbaba,”Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderimiz ve başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz. Atatürk’ün ilke ve devrimleri, bölgemizde ve dünyadaki huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tutmakta; daha iyi bir yaşam kurma azmiyle çağdaşlaşmak için mücadele eden bütün halklar, Atatürk’ün mücadelesinden ilham almaya devam etmektedir” dedi.

Türkiye’de bir makam veya mevki sahibi olarak millete hizmet etme ayrıcalığına sahip olan herkesin, bunu Atatürk’e ve devrimlerine borçlu olduğunu hatırlatan Akbaba, “Bugün bağımsızlığımızı yok etmek, milletimizin sahip olduğu egemenliği türlü yollarla gasp ederek, egemenliği eline almak, özgürlüğü yok ederek kula kulluk esasına dayanan bir rejim peşinde olanlar hedeflerine asla ulaşamayacak, halkımızın çelik iradesi karşısında hezimete uğrayacaklardır” ifadesini kullandı.

Cumhuriyetin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesinin bugün de karşı karşıya olunan adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresi olduğunu belirten Akbaba, laikliğin, din ve vicdan özgürlüğünün garantisi, devlet yönetiminde liyakat esasının temeli, eşit yurttaş olarak birlikte barış ve huzur içerisinde yaşamanın teminatı olduğunun altını çizdi.

10 Kasım’ın sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olmadığını vurgulayan Akbaba, “10 Kasım, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir Cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com