SON DAKİKA

İŞ DÜNYASINA MALİYET DÜŞÜRME EĞİTİMİ

Bu haber 08 Kasım 2019 - 7:47 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

Hakan BOZKURT

DENİB Akademi eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler kapsamında iş dünyasına maliyet düşürme teknikleri eğitimi verildi.  Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitim programı, Nova Akademi’den Bülent Yeni tarafından gerçekleştirildi.

Piyasa ve temel maliyet kavramları, verimlilik ve etkinlik kavramları, verimlilik ve etkinliğin ölçülmesi ve geliştirilmesi, stratejik yönetimin verimlilik ile ilişkisi, AR-GE süreçlerinde maliyet düşürme, üretim süreçlerinde verimlilik arttırma, insan kaynakları süreçlerinde verimlilik arttırma ve tedarik zincirinde maliyet düşürme teknikleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

Eğitmen Bülent Yeni, rekabetin oldukça kızıştığını ve sadece en iyi firmaların sektörde kalabildiğini ifade ederek, günümüzde firmaların mesailerini günlük işleri yaparak geçirmekte olduklarını ve geleceğe bakamadıklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Üst yönetiminden operatörüne kadar tüm bölüm çalışanları, rutin işlerinin yanısıra yaptıkları işi maliyet, kalite ve süre bakımından sürekli iyileştirilmelidir. Sürekli iyileştirme firmanın kültürüne tamamıyla işlediği zaman o firmanın yeri sektörde gittikçe sağlamlaşır. Çalışanların kendi yaptıkları işleri iyileştirerek ürün maliyetlerinin düşürülebilmesi için ilk şart çalışanların bunu nasıl yapacağını bilmeleridir. Bu nedenle “Süreçlerde Maliyet Düşürme Teknikleri” eğitimimizde bir firmanın hemen hemen tüm departmanlarıyla ilgili değişik tekniklerden kısa kısa bahsedilerek katılımcıların kendi konuları ile ilgili hangi yöntemi kullanmaları gerektiğini bilmeleri sağlanmaktadır.”

Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com