SON DAKİKA

ERDOĞAN: “BU FIRSATI KAÇIRMAYIN”

Bu haber 06 Kasım 2019 - 11:12 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası üyesi şirketleri, TOBB’un “Türkiye 100” programına başvuru yapmaya davet etti.

Başkan Erdoğan, üyelerine “Bu önemli listede yer almanın haklı gururunu, çalışanlarınız ve ortaklarınızla birlikte siz de yaşayabilirsiniz. Türkiye 100 programı sayesinde, şirketinizin başarılı büyüme performansından tüm dünyayı haberdar etme şansı yakalayacaksınız. 2016-2018 arasında hızlı büyümeyi başarmış bir şirketseniz, Türkiye 100, görünürlük kazanmanız için eşsiz bir fırsat. Başvuran şirketler, toplam satış gelirlerindeki artış hızına göre sıralanacaklar. Bu fırsatı mutlaka değerlendirin.” diye seslendi.

ERDOĞAN: “BU FIRSATI KAÇIRMAYIN”

 Türk ekonomisinin zenginleşmesinin yolunun, girişimcilikten geçtiğini de vurgulayan Başkan Erdoğan, Türkiye 100 listesinde yer alacak girişimcilerin yeni nesle rol model olacağını da belirtti. Erdoğan, “Üyelerimizin içinde fırsatları iyi gören, inovasyon yapan ve istihdam sağlayan girişimciler var. TOBB’un Türkiye 100 programı, bu tür şirketlerimizi kamuoyunda tanınır hale getirecek ve başarılı girişimcilerimizin hem Türkiye’de hem de tüm dünyada önünü açacak. Listeye girecek Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi, görünürlüklerini artırarak, ulusal ve uluslararası bağlantılarını kuvvetlendirme imkânı bulacak.” uyarısında bulundu.

BAŞVURU KOŞULLARI İSE ŞÖYLE:

– 31 Aralık 2015 ve öncesinde kurulan,

– 2016 yılında en az 500 bin TL satış gelirine sahip,

– 2018 yılında en az 1,5 milyon TL satış gelirine ulaşan,

– 2016–2018 yılları arasında satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında artıran şirketler ile,

– Merkezleri Türkiye’de bulunan şirketler başvurabilecekler.

 – Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları, geçerli olmayacak.

– Yurtdışı merkezli şirketlerin Türkiye şubelerinin başvurusu da geçerli sayılmayacak.

– Hisselerinin %51’inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olanların başvuruları da geçersiz olacak.

– Kâr amacı gütmeyen şirketler ile Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli olmayacak!

– Otomobil galerileri, kuyumcular, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları, geçersiz sayılacak.

 – Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmayacak; bir holdingin çatısı altındaki şirketler ise başvurabilecekler.

– Ortakları arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler de başvuruda bulunabilecekler.

SON BAŞVURU TARİHİ, 15 KASIM 2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” programına başvurular, 15 Kasım 2019’a kadar alınacak. Programda ilk 100’e giren şirketlere, yeni ortaklıkların kapısı açılacak ve birçok platformda tanıtım imkânı sağlanacak. Başvurular, son başvuru tarihi olan 15 Kasım 2019’a kadar, http://turkiye100.tobb.org.tr sitesinden yapılacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com