SON DAKİKA

KÜTÜKÇÜ “İNSANA YAPILAN YATIRIM, ZARAR ETMEYEN TEK YATIRIMDIR”

Bu haber 05 Kasım 2019 - 8:17 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyeleri Toplantısının ikincisi OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılımı ile Denizli OSB’de gerçekleşti. Toplantıda konuşan OSBÜK Yönetim Kurul Başkanı Memiş Kütükçü “İnsana yapılan yatırım, zarar etmeyen tek yatırımdır.

Toplantıya; OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Gülmez, Erdim Noyan, Tahir Nursaçan, Cengiz Şimşek, Ali İhsan Özdoğan, Adnan Keleşoğlu, Mustafa Türker, Günay Güneş, Fahri Eldemir, Necip Filiz, OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli, OSBÜK Genel Sekreteri Serkan Ata katıldı.

Ziyaretlerin ardından Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu toplantısı için Denizli’ye gelen Anadolu’nun en önemli iş adamları, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’ni gezdi.

OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, OSBÜK Yönetimi’nin ziyareti ve okula ilişkin bilgiler verdi. OSBÜK Üst Kurulu’nun Denizli’de toplanmasının kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Filiz, birçok ilin OSB, sanayi odası ve ticaret odası başkanları ile üst yönetimlerini ağırladıklarını kaydetti.

OSBÜK Yönetim Kurul Başkanı Memiş Kütükçü ise OSB Üst Kurulu olarak 2 günlük program için Denizli’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Organize Sanayi Bölgeleri’nin en önemli ihtiyacının insan kaynağı olduğunu anlatan Kütükçü, bu nedenle de mesleki teknik liseleri çok önemsediklerini kaydetti.

OSB’lerin mesleki eğitimde etkin rol almasını istediklerini, Denizli’nin bunu başardığını belirten Kütükçü, “İnsana yapılan yatırım, zarar etmeyen tek yatırımdır. Bu okul, insan yetiştiren bir fabrikadır. DOSTEK Koleji’nde elde edilen bu başarı, yakalanan ivme nedeniyle OSB ve okul yönetimini tebrik ediyorum. Daha önce öğrenci bulamayan bir okulu almışlar, kontenjanlarının 4 katı talep görür hale getirmişler. Bu çok değerli bir çaba. Tüm OSB’lerden de aynı heyecanı bekliyoruz” dedi.

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; “Kalifiye, nitelikli personele olan ihtiyaç günümüzde oldukça yüksektir. Bu sebeple kurumların rekabet araçlarının en önemlilerinden bir tanesi Yetişmiş İnsan Gücü’dür. Sanayinin gelişmesi ve kalkınması ancak böyle mümkündür.” dedi.

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Derya Baltalı ise “Teknik ve meslek liselerin hayati önemini bildiğimiz için Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak çözüm odaklı yaklaşımlarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Sanayicilerimizin nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak hem de öğrencilerimize iş garantisi sağlamak ve bunun yanın da teknik ve meslek liselerimizi cazip hale getirmek için elimizi taşın altına koyduk.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com