SON DAKİKA

KARACA “ACIPAYAM HALKI KİME İNANSIN?”

Bu haber 04 Kasım 2019 - 11:50 'de eklendi ve 73 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Acıpayam depremi için gelen paralarla ilgili Acıpayam Belediye Başkanı ve AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in çelişkili açıklamalarını eleştirdi,

Acıpayam depremzedelerinin sesi olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Acıpayam depremzedeleri için gelen paranın nereye harcandığı konusunda AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Sevkan’ın birbirinden farklı  açıklamalar yaptığına dikkat çekerek, ‘Depremzedelerin mağduriyetleri hala giderilmemişken paranın nereye harcandığı konusunda yaşanan çelişki düşündürücü. Paraların ne şekilde harcandığını araştıralım dedik, AKP ve MHP TBMM’de reddetti. Kış geldi ama vatandaşlarımızın temel sorunları çözülmedi. Acıpayam Belediyesi barınma sorunu çözülmemişken gelen parayı yola tadilata harcadık itirafında bulunuyor. AKP Milletvekili Şahin Tin ise ödenek gelmeden belediyenin harcama yaptığının aksi yönde konuşuyor. Şeffaf olun, kalem kalem nereye ne harcandı hesabını verin.” diye konuştu.

“1 MİLYON 400 BİN TL NE ŞEKİLDE HARCANDI”

CHP’nin Acıpayam için ayrılan deprem paralarının nerelere ne şekilde harcandığı ve depremin üzerinden geçen 7 aya rağmen Acıpayam depremzedelerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için verdiği araştırma önergesi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülürken AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin TBMM kürsüsünde 1 milyon 400 bin TL’yi şuraya şu kadar harcama yapıldı diye açıkladığını belirten Gülizar Biçer Karaca, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın ‘Acıpayam Konuşuyor’ isimli radyo programında para gelmeden yaptığımız hizmetlere ve sonrasında yol yapım çalışmalarına harcadık itirafına eleştiri getirdi. CHP’nin Acıpayam depremzedeleri için verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedilirken AKP milletvekili ve belediye başkanının yaptığı çelişkili açıklamaların siyasetle ve kamuya hesap verme sorumluluğuyla bağdaşmadığını belirten CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca şu değerlendirmelerde bulundu: ‘ Siyaset şeffaflık ve sorumluluk gerektirir. CHP olarak bu paralar nereye gitti araştırılsın dedik, reddettiler. Sonra da birbirinden farklı açıklamalar yapıyorlar. Depremzedelerin mağduriyetleri geçen 7 aya rağmen hala giderilmedi. Kış geliyor, soğuklar başladı. Depremzedelerin evi yok, kademeli olarak TOKİ’lere kış geçince isteyeni yerleştiririz diyerek kalıcı sorunu çözmeyeceklerini ortaya koydular. Belediye Başkanı hala yol tadilatı yaptık, hafriyat yaptık diyor”

“YOLA; TADİLATA, TAŞA HARCADIK”

Karaca “Acıpayam’da barınma, eğitim, altyapı gibi temel ihtiyaçlar giderilmemişken, vatandaşlara psikosoyal destek sağlanmamışken vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin devam ettiği ortada iken AKP’li Belediye Başkanı çekinmeden bu paraları hafriyata, enkaza, yola, taşa harcadık diyebilmekte. Deprem paralarının belediye harcamaları için zaten depremzedelere harcanıyor olduğunu savunabilmekte. Saray belediyeciliğinin krizi yönetemediği, afete hazırlıklı olmadığı, hesap verme sorumluluğundan kaçtığını kamuoyuy görüyor. Nerede ev, nerede borcunu ödeyemeyen vatandaşın ihtiyaçlarının giderilme planı, nerede konut, nerede depo? Gelen paraları temel sorunları çözmeye harcamamanın faturasını halk elbet soracaktır. Biz de halkın oylarıyla seçilmiş başkanın ve siyasilerin kamu kaynaklarının doğru kullanılmasının ve hesap vermesinin takipçisi olacağız’dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com