SON DAKİKA

MÜSİAD, EGE’NİN İLK ÖZEL HAVACILIK LİSESİ’NDE TOPLANDI

Bu haber 26 Ekim 2019 - 7:05 'de eklendi ve 52 views kez görüntülendi.

MÜSİAD Sektör Kurulu toplantısı Ege’nin ilk Özel Havacılık Lisesi olan KOKPİT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi Sektör Kurulları ve Üye İlişkileri komisyonlarınca düzenlenen toplantıda MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyeleri hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Üyesi ve KOKPİT Havacılık Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalelihan, “Kokpit Havacılık Lisesi Türk Hava Yolları Eğitimi kökenli uzmanlar tarafından Havacılık sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirmek amacı ile 2014 yılında kuruldu. Okulumuzda sınıf mevcutları ortalama 16-23 öğrenci arasında. Öğrencilerimiz, Sivil Havacılık genel Müdürlüğünün yapmış olduğu lisans sınavlarında başarılı oldukları takdirde, Hava aracı Bakım Teknisyeni olarak çalışabildikleri gibi üniversitede istedikleri bölümü seçme, havacılıkla ilgili dört yıllık ve iki yıllık bölümlere avantajlı geçiş ve uçak bakım bölümünde okurken Amerika Teksas’ta US Aviation Academy’de yaz döneminde uçuş eğitimi alarak pilot lisansı (PPL)alabilme imkanına sahiplerdir. Okulumuzda; Uçak Bakım bölümü, pilotaj programı, sivil havacılık yer hizmetleri bölümü ve kabin memurluğu programı eğitimleri verilmektedir.” İfadelerini kullandı.

Sektör Kurullarından Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Muharrem Kılcı, “Sektör Kurulları Komisyonu olarak üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirmek amacıyla belirli periyotlarda bu tür toplantılar düzenliyoruz. Amacımız üyelerimizin daha fazla bir araya gelerek yeteneklerini tanıması ve üyeler arası ticaretin geliştirilmesidir. Bu etkinliklerin yanı sıra bölgemizde bulunan komşu illerimizi de ziyaret ederek o illerdeki üyeler ile şubemiz üyeleri arasında çapraz ticaret ağı kurmayı hedefliyoruz. Bu şekilde hem Denizli’mizin hem de bölgemizin dinamiklerini harekete geçiriyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com