SON DAKİKA

DÜNYA İÇİN İYİ BİR İNSAN YETİŞTİRMEK

Bu haber 21 Ekim 2019 - 11:02 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinesinde Prof. Dr. Acar Baltaş’ın sunumuyla “Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek” konulu konferans, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

 

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu yaptığı açış konuşmasında; Denizli halkına yoğun katılımları sebebiyle teşekkür ederek,  öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin önemini vurguladı. Konuşmasının devamında ise; “Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu doğrultusunda öğrencilerimize değerlerimizi yaşayarak öğretebilmek için projelerimizi uyguluyor ve daha neler yapabiliriz sorusuna cevap arıyoruz. Çalışmalarından ilham aldığımız muhterem hocamızda projelerimize kayıtsız kalmayıp ilimize teşrif ederek bizleri onurlandırdı. Bu vesileyle sizlerin nezdinde kıymetli hocamıza Denizli’mize verdiği önem nedeniyle şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.Denizli’de kamu kurumları arasında iyi bir çalışma ortamı olduğunu, hayırseverlerimizin eğitime çok ciddi destekler sağladığını belirtti. Pamukkale ilçesi eğitim camiasının çalışmalarından övgüyle bahseden Kaymakam Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ ve çalışma ekibine, anne/babalara katılımları için, konferansımıza destekleri ve ilimize kazandırdığı güzel kongre merkezi için Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

 

ÇOCUKLARINIZI EV İŞLERİNE DAHİL EDİN

Prof. Dr. Acar BALTAŞ konferansa ilgileri nedeniyle Denizlililere teşekkür ederek, anne/baba ve eğitimcilere çocuk yetiştirmek konularında bilgiler verdi. Özellikle çocuklarınbir yaşından itibaren ev işlerine dahil edilmesi gerektiği, 14 yaşından sonra çocukların yaz döneminde çalıştırılmasının çocukların hayatı öğrenmeleri açısından çok yararlı olacağını belirtti. Çocukların konfor alanlarının dışına çıkarılmaları gerektiği, başarısızlığında başarının bir parçası olduğunu ifade ederek çocukların özgüvenlerine değil özsaygılarına yatırım yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Kaymakamlığımızın lise öğrencilerinin PASVAK Aşevi bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelere yemek dağıtımı yaptığı “Başka Hayatlar da Var Projesi”ne de değinen BALTAŞ, projenin özellikle insanlara iyilik yapmanın, kendisinden daha az şanslı olanlara karşı kendini borçlu hissetmenin, insanların empati yapma ve şefkat duygularını geliştirdiğini belirtti.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com