SON DAKİKA

UYUM MAHALLE BULUŞMALARININ 22. Sİ DENİZLİ’DE DÜZENLENDİ

Bu haber 18 Ekim 2019 - 8:27 'de eklendi ve 43 views kez görüntülendi.

Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliği ile düzenlenen “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 22.si Denizli’de düzenlendi.

Programa; Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Nejdet Yılmaz, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Denizli İl Göç İdaresi Müdür Vekili Maksut Burak Dağgez çok sayıda bürokrat, yerel halk ve yabancı misafir katıldı.

Suriyeli hat sanatçısı Mohamad Basıtı’nın sergi alanını gezilmesi ve Suriyeli Hazır Yaser Hırallah’ın Kuran tilaveti ile başlayan etkinlikte konuşan Denizli Vali Yardımcısı Halil Canavar: “Türk milletine sığınan komşularımıza bu zor süreçte misafirperverliğimizi göstermeliyiz. Böyle bereketli Halil İbrahim sofralarında buluşmak birbirimizi anlamak açısından çok değerlidir. “ dedi.

Genel Müdür Yardımcısı  Dr. Gökçe Ok “Farklı uyruklardan kardeşlerimizle aynı sofranın altında gönül coğrafyamızın o eski nağmelerini, güftelerini, bestelerini aramaya çalışıyoruz. 192 farklı ülkeden 5 milyona yakın insanı bir arada yaşatabilmek işte bu mahalle kültürüne ve mahalle ahlakına sahip olabilmekten geçiyor. Hiçbir zaman unutmamanızı isterim”dedi.

Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu’da  “Batan güneş nasıl ki yaşananları alıp götürüyorsa doğan güneşte kucağında yeni umutlarla gelecektir. Bugünlerde birlikte biz olmak, birbirimize destek olmak, bir arada olmak bir olmak en önemli şiarımız olmalıdır. Suriye iç savaşından bugüne geride bıraktığımız 8 yılda birçok şey paylaştık, birbirimizin komşusu olduk, birbirimizden çok şey öğrendik. Yarın Suriye’de inşallah istikrarlı bir ortamın oluşması halinde biliyoruz ki Suriyeli kardeşlerimiz yurtlarına dönmek isteyeceklerdir.” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından Göç Uzmanı Mustafa Salihpaşaoğlu’nun bilgilendirme sunumu yapacağı etkinlikte; İranlı Mita Kavousipour ve Afgan Sayed Alawadin Maqoul’ın başarı hikâyelerine de yer verildi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com