SON DAKİKA

MUHAMMET DEDEDEN BARIŞ PINARINA ANLAMLI DESTEK

Bu haber 18 Ekim 2019 - 8:18 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik başlattığı harekatına destekler sürüyor.  Askerlerimize destek verenlerden biride Tavaslı 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz oldu. Tavas’taki bağından topladığı elmaları minibüsüne dolduran Yılmaz, 1140 kilometre yol giderek, Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde askerlere verilmek üzere AFAD yetkililerine teslim etti.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekatı” Türkiye’nin bir çok noktasından destekler çığ gibi büyürken, belki de en çok duygulandıran moral desteği Denizli’den geldi. Denizlili 70 yaşındaki Muhammet Yılmaz birçoğumuzun yapamadığını yaptı. Kanser olmasına rağmen kendi elleriyle yetiştirdiği bahçesindeki elmaları kasalara koyarak, Türk bayraklarıyla süslediği ve üzerine “Hedef Kızıl Elma”, “Barış Pınarı Harekatı” yazdığı minibüsüyle Çivril’den yola çıktı. Tek başına 18 saat yol giderek Suriye sınırı olan ve Mehmetçiğimizin bulunduğu Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine ulaştı. Burada tek tek dalından kopardığı Çivril elmalarını ilçedeki güvenlik güçlerine ve AFAD yetkililerine teslim etti. Herkesin takdirini alan 70’lik dede, birçok kişiye moral oldu.

 

Muhammet Yılmaz’ın bu takdirlik davranışı ilk değil, Daha öncede Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatında bahçesindeki elmaları toplayıp kargoyla askerimize yolladığı öğrenildi. Bu sefer Yılmaz kendi elleriyle yetiştiği elmaları teslim etti.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com