SON DAKİKA

KAZANÇ KAPISI… (17.10.2019)

Bu haber 17 Ekim 2019 - 7:14 'de eklendi ve 72 views kez görüntülendi.

Ulusal bir kanalda yayınlanan ve oldukça yüksek izlenme oranına sahip yarışmaya katılan ve daha önce esnaflık yaptığını söyleyen Denizlili bayan yarışmacı, ‘Bir de Denizlispor şampiyon olunca işlerimizde çok ciddi artış oldu. Denizlispor kazanırsa esnaf da kazanıyor” sözlerini yerel basından okumuşsunuzdur.

Bu haberi okuduktan sonra bununla ilgili bir yazı yazdığımı hatırlayıp arşivimi karıştırdım ve 2 ay önceki yazımı yeniden çıkardım. 15 Ağustos tarihinde yani Galatasaray maçından bir gün önce ‘KAZANAN DENİZLİ OLACAK’ başlıklı bir yazı kaleme almış ve şunları ifade etmiştim. “Ortadaki 3 puanı almak için mücadele edecek iki takımdan biri bu hedefine ulaşabilir veya 3 puanın 2’sini kardeş payı alıp sahadan çıkabilir ancak kazanan Denizli kentinin olacağı muhakkak. Otellerden alışveriş merkezlerine, küçük esnaftan ulaşıma kadar kentin ekonomisinde bayram sonrası bir bayram olacağı kesin.Bir futbol karşılaşmasının binlerce insanın günlük hatta aylık programını nasıl değiştirdiğini, bayramdan çıkan esnafın sabahın erken saatlerinden itibaren dükkanının kepengini açmak için yola çıkacağını söylemek herhalde abartılı olmaz.”

Denizlili bayan yarışmacının bu sözlerini okuduktan sonra bir de programın o bölümünü internet üzerinden izledim. Hemşehrimiz, birkaç cümle ile bir spor kulübünün başarısının o kentin ekonomisine katkısını o kadar güzel anlattı ki…

Denizlispor’un tüm Denizli’nin tek ortak paydası olduğu unutulmamalı. Futbolu sevsin-sevmesin, bu kulübün ayakta kalması için burada nefes alanların elinden geldiğince destek vermesi, yöneticilere, teknik direktörlere ve futbolculara kızsalar, küsseler bile Denizlispor’un kurumsal kimliğine zarar verecek, onun marka değerini düşürecek tutum, eylem ve davranışlarından kaçınması gerekiyor.

Denizlispor’un başarılı olmasının kimseye zararı olmayacağı gibi, başarısız olmasının da kimseye faydası yok.

Önümüzde bu kez Fenerbahçe maçı var. Denizli yine kazanacak ama biz Galatasaray maçında olduğu gibi Denizlispor’un da kazanmasını temenni ediyoruz.

Çünkü her kazanılan maç, ondan sonraki kazançların da kapısını aralıyor.

(17.10.2019)

 

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com