SON DAKİKA

KEPENEK İSYAN ETTİ!

Bu haber 08 Ekim 2019 - 13:19 'de eklendi ve 632 views kez görüntülendi.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek başkanlığında yapılan ilk meclis toplantısında AK Parti grubunun yapılacak olan artışlara yönelik tutumu mecliste gerginliğe neden oldu. Başkan Kepenek yaşanan olaya isyan ederken, bundan sonra meclis görüşmelerinin canlı yayınlanmasını ve halkın görmesini istedi.

 

Honaz Belediye Meclisi’nde 2020 bütçe görüşmelerinde AK Parti gurubu ile Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek arasında gerginlik yaşandı. 2020 yılı bütçesi için yapılacak olan artışlara AK Parti grubunun gösterdiği tutum meclisi kilitledi. Yaşanan duruma isyan eden Başkan Kepenek, halkın kendisine yetki verdiğini ve bundan sonra meclis görüşmelerinin canlı yayın ile yayınlanacağı ve halkın herşeyi görmesini istediğini söyledi.

 

“SİZİ HONAZ HALKINA ŞİKAYET EDERİM”

Kepenek, ‘’Millet size yetki verdiği gibi bana da bir görev verdi. Ben buranın belediye başkanıyım. Eğer beni çalışamaz hale getirmek gibi bir niyetiniz varsa ben bunu halkımla paylaşırım. Geçen yıl ve önceki yıllarda yaptığınız zamların aynısını yapmayı bile kabul etmemişsiniz. Bir sürü gelir kalemine zamlar yapmışsınız. Enflasyonun yüzde 20’leri geçtiği bir dönemde, bu şekilde davranmanız Yüksel Kepenek’e iş yaptırılmaması ise, Honaz’a yatırım gelmemesi ise bunun vebalini hepinize yüklerim. Yüksel Kepenek’in elini kolunu bağlayalım, iş yapamaz diyorsanız ben bunu herkese anlatırım. Bu şekilde davrandığınız sürece sizi Honaz halkına şikayet ederim. Bunları yaparak Honaz’a ihanet ediyorsunuz’’dedi.

 

“HONAZ’A İHANET EDİYORSUNUZ’’

Görüşmelerde AK Parti grubunun neden bu şekilde bir tavır takındığının halka açıklanmasını gerektiğini ifade eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’Encümen toplantısında aldığımız kararlarda AKP grubu üyeleriyle oy birliğiyle fiyatları yeniden belirlemiştik. Ancak geçen birkaç gün içinde ne değişti de bu şekilde bütçeyi kilitleyecek şekilde davranmaya başladınız? Bunları yaparak Honaz’a ihanet ediyorsunuz’’diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com