SON DAKİKA

MİLLİ ARA YARAMADI (17.09.2019)

Bu haber 17 Eylül 2019 - 7:50 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Geçen hafta içinde ‘MORALLER TAVAN’ başlıklı yazımda, “Milli maç araları kötü giden takımlar için ilaçtır. İvme kazanan ve sakat oyuncusu bulunmayan takımlar için çok da avantaj olduğuna inanmıyorum. Takımların milli maç sebebiyle verilen haftaların öncesi ve sonrasındaki huy değişikliği hep dikkatimi çekmiştir. Bu tür aralar sezona iyi hazırlanamamış takımlara yarar” ifadelerine yer vermiştim.

Yine maçtan 2 gün önceki ‘KAYBETMEYENLERİN MAÇI’ başlıklı yazımda da “Geride kalan 3 haftalık periyotta iyi mücadele eden ve iyi sonuçlar alan Yukatel Denizlispor’da, takım olarak zaman zaman sıkıntılı anların yaşandığı durumlarda futbolcuların kişisel becerilerinin ön plana çıktığını gördük” demiştim.

Milli maç arasının Yukatel Denizlispor’a yaramadığını gördük. Ayrıca bu maçta kötü anlarda futbolcuların kişisel becerileri de ön plana çıkmadığı gibi, beklenenden kötü oynayan futbolcular vardı. Maçın başlama vuruşunu yapan Konyaspor o vuruşla birlikte baskı kurmaya başladı. İlk yarıda Miya’nın ayağından ve kafasından net sayılabilecek 3 pozisyondan yararlanamadı. Biz Denizlispor bastıracak Konyaspor direnecek diye beklerken maç boyunca neredeyse tersi oldu.

Defansını taştan bir kaleye çeviren Konyaspor, maç boyunca Denizlispor’a top oynayacak iki metrekare boş alan bırakmadı. Topun olduğu her yerde kalabalıklaştılar, oyun oynayacak alanı daralttılar. Rodallega’yı da sıkı markaja alarak Yeşil siyahlıların gol yollarını neredeyse kapattılar. Topa daha çok sahip oldular, daha fazla pas yaptılar ve Denizlispor’un üçüncü bölgede çoğalmasına izin vermediler.

Denizlispor pas yapmakta çok zorlandı. Ayağına top gelen futbolcuların nereye top atacağını şaşırdığı anlara tanıklık ettik. Rakip ceza alanına yaklaşmayı bırakın, rakip yarı sahasında organize olamadılar. İlk yarıda Stackhowiak’ı geçemeyen Miya, ikinci yarıda bulduğu tek pozisyonda, bizim gibi kendisini izleyen 4 savunma oyuncusunun bakışları arasında yaptığı vuruşla maçı alıp götürdü.

İlk 3 haftada takımını kurtaran kaleci Stackhowiak yine takımın en iyisiydi. Bir takımda en iyi oynayan hep kaleci olursa sıkıntı vardır demek. Elbette bu mağlubiyet bundan önceki maçlarda elde edilen başarıları gölgelememeli ancak, ders çıkarılmadığı taktirde daha acı derslerin kapıda olacağı bilinmeli.

Denizlispor taraftarları teknik direktör Yücel İldiz’in aklından geçeni mi okudu, yoksa Yücel hoca taraftarları mı kırmak istemedi bilemem ama, taraftarlar kimi istediyse maça o futbolcu girdi. Ondan sonrasında sahada tam bir kaos vardı. Kimin nerede oynadığı, kimin ne yaptığını ben anlamadım.

Bu maçla ilgili yazımı yarın da sürdüreceğim.

(17.09.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com