SON DAKİKA

MORALLER TAVAN (12.09.2019)

Bu haber 12 Eylül 2019 - 7:06 'de eklendi ve 46 views kez görüntülendi.
960x100 px

Sezona 2 galibiyet ve 1 beraberlikle başlayarak iyi bir başlangıç yapan Yukatel Denizlispor, sezon öncesi dezavantaj gibi görünen fikstürü lehine çevirmeyi başardı.

8 Temmuz tarihinde ‘İLK HAFTALAR VE FİKSTÜR’ başlıklı bir yazı kaleme almış, “Sezona iyi başlamanın önemli olduğu kanaatindeyim. Uyum süreci, adaptasyon, takımın oturması, teknik ve taktik olarak eksiklerin giderilmesi açısından ilk 6 haftanın her takım için önemli olduğu, 10.haftadan sonra taşların tamamen yerine oturduğu söylenir. Yani ilk 6 haftayı mümkün olduğunca az kayıpla atlatır, 10.haftada düzeninizi oturtabilirseniz fazla sorun yaşamıyorsunuz.Bu haftalara ulaşıldığında, puan hanesinde yer alan her puanın önemi çok büyüktür” ifadelerine yer vermiştim.

Süper Ligin ilk 3 haftasında, zaman zaman sürpriz denilebilecek sonuçlar çıktı. Kötü oynamasına rağmen galip ayrılanlar, rakibini boğmasına rağmen sahadan eli boş çıkan takımları gördük. Bu tür sonuçlar bundan sonraki haftalarda da yaşanabilir ancak giderek sayısı azalacaktır. Çünkü takımlarda oyun sistemi yavaş yavaş oturmaya, uyum sıkıntısı atlatılmaya başlandı.

Yukatel Denizlispor, ilk 3 haftalık periyoda bakıldığında oyun sisteminde fazla gel-gitler yaşamayan takımlardan biriydi. Galatasaray maçında ilk yarıda rakibinin beklenen baskısını kıran Yeşil siyahlılar, ikinci yarıdaki oyunuyla sonuca ulaştı. Antalyaspor ve Göztepe deplasmanlarında da ev sahibi takımların mutlak galibiyet için oyunun hakimiyetini eline alıp baskı kuracağını bildiği için savunmasını diri, orta sahasını da kalabalık tutarak istediği puanları hanesine yazdırdı.

Milli maç araları kötü giden takımlar için ilaçtır. İvme kazanan ve sakat oyuncusu bulunmayan takımlar için çok da avantaj olduğuna inanmıyorum. Takımların milli maç sebebiyle verilen haftaların öncesi ve sonrasındaki huy değişikliği hep dikkatimi çekmiştir. Bu tür aralar sezona iyi hazırlanamamış takımlara yarar.

Yukatel Denizlispor, ilk 3 haftada hiç de küçümsenmeyecek bir mücadele ortaya koydu ve 7 puan topladı. Hem alınan puanlar hem de ortaya konulan mücadele morallerin tavan yapmasına sebep oldu.

Konyaspor maçı işte bu atmosfer içinde oynanacak.

(12.09.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com