SON DAKİKA

OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM

Bu haber 11 Eylül 2019 - 13:44 'de eklendi ve 20 views kez görüntülendi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile birlikte, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri ve asayiş timlerinin katılımı ile okul servislerine yönelik denetim yapıldı. Okul servisleri ve okul etrafındaki umuma açık işyerlerinde yapılan denetimlerde 2574 kişinin sorgusu yapılırken, aranan 5 kişi yakalandı, kurallara uymayan okul servislerine de toplam 6 bin 816 TL idari para cezası kesildi.

 

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte okul servislerine yönelik denetimlerini arttırdı. Sabah saatlerinde okul önlerinde güvenlik önlemlerini alan ekipler, okul servisi araçlarını tek tek durdurup denetleme yaptı. Yapılan denetimlerde araçların donanımları, güvenlik kameraları, emniyet kemerlerine kadar birçok yeri kontrol edildi. Denetimlerde sürücüler ve öğrenciler trafik kuralları konusunda da bilgilendirildi. Denetimlerde eksikleri bulunan servis araçlarına toplam 6 bin 816 TL idari para cezası kesildi.

 

Okul servisi araçlarına yönelik yapılan denetimlerin yanı sıra, okul etrafında bulunan umuma açık yerlerde kontrol edildi. Yapılan huzur uygulamasında toplam 2574 kişi sorgulanırken, aranan 5 şüpheli şahısta yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerin yıl boyunca devam edeceği belirtildi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com