SON DAKİKA

MÜFTÜ AŞIK, HAC DÖNÜŞÜ GÖREVİNE BAŞLADI

Bu haber 11 Eylül 2019 - 13:36 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.
960x100 px

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılı Hac Organizasyonu kapsamında 5 Temmuz 2019’da Medine’de Fetva ve İrşat Ekip Koordinatörü olarak göreve başlayan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık görevini tamamlayarak Denizli’ye döndü.

 

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, hacı adaylarına yönelik vaaz ve irşat programlarında çeşitli konular üzerinde durulduğuna dikkati çeken Aşık. “Başkanlığımız tarafından hac öncesi Türkiye’de ve Medine’de yapılan toplantılarda alınan kararlar neticesinde, irşat programlarında özellikle Peygamber Efendimizin Medine dönemi ve Medine-i Münevvere’de ziyaret edilebilecek yerler hakkında bilgilerle, Peygamber Efendimizin huzurunda dikkat edilmesi gereken hususları işledik. Ayrıca hacı adaylarımıza bu mübarek mekânlarda kazanılan güzel huy ve davranışların bütün hayata yansıması gerektiğini, hac öncesi ve hac sonrası hayatta gözle görülür değişikliklerin olması ve bu kazanımların korunması gerektiğini anlattık. Bu itibarla aynı zamanda irşat programları kapsamında Mekke ve Hac’ca hazırlık konularını da detaylı bir şekilde işledik.” dedi.

Aşık, ayrıca Medine’de hacı adaylarının sorularına da cevap verildiğini dile getirerek, “Burada görevli iki kurul uzmanı hocamızın telefon numarasını hacı adaylarımıza vererek her türlü sorularına cevap verdik. Hacılarımız daha çok ihram ve vekâletle hac konularında sorular sordular” değerlendirmesinde bulundu. Medine Fetva ve İrşat Ekip Koordinatörü Mehmet Aşık, başta sağlık ekibi olmak üzere diğer ekiplere de hac hakkında bilgilendirme programları düzenlediklerini söyledi. İrşat ekibi hakkında bilgiler de paylaşan Aşık, “Vaaz ve irşat ekibimiz Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeleri ve Kurul Uzmanları, İl Müftüleri, Başkanlık Müşaviri, Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi hocası ile ilahiyat fakültelerinde görev yapan öğretim üyelerinden oluşuyor.” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com