SON DAKİKA

EHL-İ BEYT DERNEĞİ KERBELA’YI ANDI

Bu haber 10 Eylül 2019 - 14:23 'de eklendi ve 41 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli Ehl-i Beyt Derneği, Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin’in, Yezid tarafından şehit edilişini, Ehlibeyt Derneği’nde düzenlenen tören ile andı.

 

Denizli Ehl-i Beyt Derneği, Hicri Takvim’e göre Muharrem ayının 10. Günü Kerbela’da Yezid tarafından şehit edilen Hz. Hüseyin ve silah arkadaşlarının şehit edilişinin yıl dönümünde dernek binası önünde etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Denizli Ehl-i Beyt Derneği Başkanı Yalçın Bedel, “Ehl-i Beyt Derneği olarak Denizli’de imam Hüseyin’i Kerbela’da katledilişinin yıl dönümünde anıyoruz. O acıyı ve matemini yaşıyoruz. Bugün, Peygamberimizin çok sevdiği, ‘canımın içi’ dediği imam Hüseyin’in Kerbela’da 72 yareniyle şehit edildiği gün. ‘Aşura’ ile ‘aşureyi’ karıştırmayalım. Aşure bayram havasında  geçirmek için aşurayı bastırmayalım. Aşura; matem ayıdır. Peygamberimizin torununun ve 72 yareninin Kerbela’da şehit edildiğinin yıldönümüdür. Dernek olarak 3. Sanayi içerisinde faaliyet gösteriyoruz. Etkinliklerimizi de derneğimizde yapıyoruz” dedi.

 

“YASIMIZI BERABER YAŞIYORUZ”

Etkinlikte Kerbela olayı hakkında bilgide verildiğini belirten Bedel; “Derneğimize gelenlere Hocamız Kerbela Olayı hakkında bilgiler veriyor. Namaz kılacağız. Ardından İmam Hüseyin için eksan yemeği olacak. İbadetini yapmak isteyen İran’dan, Afganistan’dan, Pakistan’dan gelen kardeşlerimiz var. Ehl-i Beyt mensupları oldukları için yası beraber yaşıyoruz” dedi.

 

“KİLİSELER ONARILIYOR BİZLERE YER GÖSTEREN YOK”

Dernek olarak zor şartlar altında hizmet verdiklerini ve yer konusunda verilen sözlerin tutulmadığını belirten Denizli Ehl-i Beyt Derneği Başkanı Yalçın Bedel, “Şuanda kiliseler onarılıyor, onlara yer gösteriliyor ama bizlere yer konusunda hiç yardımcı olunmuyor. Daha iyi hizmet verebilmek ve ibadetimizi yapmık için yer konusunda verilen sözler vardı ama unutuldu. Yetkililerin biran önce yer konusunda bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com