SON DAKİKA

OKUL TELAŞI BAŞLADI

Bu haber 07 Eylül 2019 - 7:15 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.
960x100 px

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Öğrenciler yaz tatilini geride bırakıp okula gitmeye hazırlanırken, velileri ise alışveriş telaşı sardı. Okul alışverişini son güne bırakanlar ucuz alışverişin adresi olan pazarlara akın etti. Kimisi okul kıyafeti, kimisi kırtasiye ürünleri alabilmek için çarşıya çıkarken, pazarlarda   adeta adım atacak yer kalmadı. Alışverişteki  hareketlilik ise esnafın yüzünü güldürdü.

 

Denizli’de okul kıyafetlerinin de satışını yapan esnaf, okulların açılması öncesi bazı velilerin öğrencilerden daha heyecanlı olduğunu belirtti. Bütün ailenin bir çocuğa okul forması almak için semt pazarlarına geldiğini belirten esnaflar , “Yoğunluk son haftalarda hat safhada tabi. Okulların açılması yaklaşırken kalabalık daha fazla artıyor. İnsanların telaşı daha fazla artıyor.Öğrencilerde bir heyecan, çocuğunu ilk defa okula gönderecek olan velilerde ayrı bir heyecan var. Anneannesiyle, babaannesiyle, ailece düğün alışverişine gelir gibi okul forması almaya gelenler var. Onlar çocuklardan daha farklı, daha heyecanlı” dediler .

 

Bazı veliler de alışverişin son güne kalması sebebiyle kendileri tatlı bir telaşın sardığını söyledi. Veliler alışverişin büyük çoğunluğunu yaptıklarını ancak hâlâ eksiklerin olduğunu dile getirdi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com