SON DAKİKA

ŞİMDİDEN HAK ETTİ (03.09.2019)

Bu haber 03 Eylül 2019 - 8:10 'de eklendi ve 985 views kez görüntülendi.

Denizli Atatürk Stadına ilk kazmayı vurmuş ve çalışmaları başlatmıştı. Statta yaklaşık 2 saat durduktan sonra arabasına bindik ve tesislere yola çıktık. Sohbet ederken telefonu çaldı. Her konuda anlaşma sağlanan futbolcunun bonus istediği iletildi kendisine. Aynı dakikalarda peşinatı hesabına yatırılmak üzereyken istenen bonuslar canını sıktı biraz. Telefon eden yetkiliye bonusların ne olduğunu sordu. İlk ikisini kendisinden izin almadığım için yazmayacağım. Belki sezon sonunda onları da yazarım. Üçüncü bonus şartını imza töreninde kendisi basın mensuplarına açıkladığı için unutanlara hatırlatacağım. ‘Tamam, ben tesislere geliyorum’ dedi ve telefonu kapattı.

Tesislere gittikten sonra futbolcuyla yeniden görüşmelere başlanıldı. Hatta transfer komitesinde bulunan bir yönetici işyerinden çağırıldı. Bir süre sonra basın mensupları da tesislere gelmeye başladı. Futbolcunun imza atmasını beklemeye başladık. Uzun sayılacak bir süre geçtikten sonra imza töreninin yapılacağı söylendi ve salona girdik. Bu sezon ilk resmi mukaveleye imza atacak olan kaleci Adam Stackhowiak geldi ve başkanın yanına oturdu. Rutin açıklamalar yapıldıktan sonra imzalar atıldı. Denizlispor Bayrağı ile birlikte fotoğraf çekimi hazırlıkları yaparken, başkan Ali Çetin, “Kalecimizle anlaştığımız için mutluyuz. Kendisine 11 maç gol yemediği taktirde 20 bin (Euro mu Dolar mı hatırlamıyorum) ekstra ücret ödeyeceğiz” dedi. Yani talep edilen 3 bonusun birini açıkladı.

Geride kalan 3 haftada gol yemedi Polonyalı tecrübeli kaleci. Gol yemediği gibi 3 maçta da 3 penaltı kurtararak takımını zirveye taşıyan oyuncuların başında geldi. Gol yemediği sürece takımına puan ve para, kendisine de ekstra ücret kazandırmaya devam edecek. 11 Maçta gol yer mi yemez mi onu zaman gösterecek ancak bu performansı ve takıma katkısı sebebiyle herhalde bonusu şimdiden hak etti. Bu arada arkasında Tolgahan Acar gibi bir kalecinin olması da performansını yükseltiyor. Çünkü formayı kaptırdığı taktirde geriye alması zor olabilir. Takım içindeki forma rekabeti hem oyunculara hem de takıma büyük katkı sağlıyor. Diğer 2 bonus şartının kabul edilip edilmediğini bilmiyorum. Ama Stachowiak eğer birinci maddedeki hedefi tutturur ve bonus hakkını hak ederse bilin ki Denizlispor tarihi yıllarını yaşayacak. İkinci madde ise genel olarak kendisini ve performansını ilgilendiriyor.

19 Ağustos tarihine yani Galatasaray maçı sonrası kaleme aldığım yazımda, “Galibiyetin baş mimarları Recep Niyaz ve Rodallega gibi görünse de bana göre maçın kazanılmasında en büyük pay, ilk 5 dakikada iki net gol pozisyonu ve Selçuk’un penaltısını kurtaran kaleci Stackhowiak’ındır. Tecrübeli eldivenin yaptığı her kritik kurtarış takımı daha da motive etti” demiştim. Antalya ve Göztepe deplasmanlarında da performansıyla takımın direncinin kırılmasına izin vermedi.

Ama şu da göz ardı edilmemeli ki, eksiklere rağmen Yukatel Denizlispor’da tüm futbolcular varlarını yoklarını sahaya yansıtıyor.

(03.09.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com