SON DAKİKA

8,5 SAATİN ARDINDAN SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 23 Ağustos 2019 - 7:29 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

Denizli’de geçirdiği beyin kanaması sonrası Özel Cerrahi Hastanesi’nde tedavi gören 63 yaşındaki hasta pankreasında tümör tespit edilince ameliyata alındı. Hasta yaklaşık 8,5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

 

Ameliyat Özel Cerrahi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım öncülüğündeki ekip tarafından yapıldı. Zor ve ciddi bir ameliyat geçekleştirdiklerini ifade eden Sayım, 63 yaşındaki Hasan Huseyin İnceoğlan’ın, geçirdiği beyin kanaması sonrası hastanede tedavi altında olduğunu söyledi. İnceoğlan’ın aynı zamanda yaklaşık 40 yıldır epilepsi hastası olduğunu da belirten Dr. Sayım, “Hastamızın takipleri sırasında kan tablosunda olan bir takım değişikliklerden dolayı tarafımızdan değerlendirildi BTS MR sipisi çekildi ve pankreas başında yaklaşık 3,5 santimetre çapında bir tümör fark edildi. Pankreas başı tümörleri oldukça agresif oldukça sinsi seyreden tümörlerdir ve hayatı ciddi olarak tehdit eden tümörlerdir. Hastamızın oldukça değişik sağlık problemleri de beraberinde olduğu için; epilepsi hastası, mevcut bir beyin kanaması var. Beraberinde de bir pankreas başı tümörü vardı. Zor ama ciddi bir karar almak durumundaydık ailesiyle de bunu bir masaya tüm açıklığıyla yatırarak ancak cerrahi bir girişim ile bu rahatsızlıktan kurtulabileceğini ifade ettik. Ailesinin de son derece pozitif yaklaşımlarıyla iki gün içerisinde ameliyata hazırladık” dedi.

Dr. Sayım şunları söyledi: “Pankreas başı kanserlerinde whipple ameliyatı dediğimiz özellikli bir ameliyat yapılmaktadır. Oldukça sıkıntılı öğeler içeren ve uzun süren deneyimli ellerce deneyimli ekiplerce yapılması gereken bir ameliyattır. Hastamızı iki gün içinde ameliyata hazırlayıp yaklaşık 8.30 saat süren sıkıntılı, riskli ama başarılı bir ameliyattan sonra iki gece yoğun bakımda tuttuk daha sonrasında servise aldık ve artık şu an taburcu etmenin eşiğindeyiz. Küçücük tesadüfler koskoca bir hayatı etkileyebiliyor, beyin kanaması sebebi ile hastanede takip altındayken pankreas başındaki tümör fark ediliyor ve zorlu bir ameliyattan sonra hastamızı tekrar sağlıklı olarak eve göndermenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com