SON DAKİKA

HEPSİNİ GÖRECEĞİZ… (09.08.2019)

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 7:43 'de eklendi ve 51 views kez görüntülendi.
960x100 px

Uzun zamandır kulüplerin borçlanarak yönetilmesi ve olmayan paraların harcanması sebebiyle tabiri caizse kılını kıpırdatacak hal kalmayınca, mecburen ve mecburiyetten alt yapılar yeniden gündeme gelmeye başladı.

“Kulüplerinin alt yapıya önemi gördüğünü aktaran TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Kulüplerimiz alt yapılarına önem vermeleri gerektiğini gördü. Altyapıya ve gençlere yatırım yapmak zorundalar. Zaten birkaç takımımız bu yapılanmaya başladı” şeklinde konuştu” haberini okuyunca bu konuya bir kez daha değinme ihtiyacı hissettim.

Galatasaray’dan Ozan Kabak, Trabzonspor’dan da Yusuf Yazıcı’nın iyi bonservis ücretleriyle Avrupa’ya gitmesiyle birlikte bu konu spor gündeminde de ilk sıralara yerleşti. Yıllardır tek çarenin alt yapılar olduğunu yazıp duruyoruz. Üretmeden tüketmenin bir gün sonunun geleceğini sağır sultan bile biliyordu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in bu konuyu yeniden gündeme getirmesi ve alt yapıya ve gençlere yatırım yapılmaya başladığını söylemesi güzel bir gelişme.

Gelecek hafta sonunda 2019-2020 Sezonu başlayacak. Takımlar kadrolarını güçlendirdiler, güçlendirmeye de devam ediyorlar.

Sezon sonunda bu söylenenlerin ne kadar hayata geçirildiğini, kimin alt yapılara gerçekten yatırım yaptığını, kimin yatırım yapıyormuş gibi göründüğünü göreceğiz.

Alt yapılardan alınarak profesyonel yapılıp kamplara götürülen oyuncuların kaçının A takımlarda tutulduğunu, kaçına forma şansı verildiğini, kaçının ‘Kendinize kulüp bulun’ denildiğini öğreneceğiz.

Takımların kaç yabancıyla sahaya çıkacağını, bırakın genç oyunculara, yerli oyunculara ne kadar forma vereceğini görme imkanı da bulacağız elbette.

Bakalım kaç takım 20 yaşın altında bir çocuğuna formayı teslim edip, “Sana güveniyoruz” diyecek.

Bakalım sezon içinde ve sonunda kaç Ozan Kabak, kaç Yusuf Yazıcı çıkacak.

Bakalım gerçekten alt yapılara destek verilecek mi?

Yoksa eski tas eski hamam zihniyeti devam mı edecek…

(09.08.2019)

 

 

 

 

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com