SON DAKİKA

ÜNLÜ TİYATRO SANATÇISINDAN SARAYKÖY’E ZİYARET

Bu haber 27 Temmuz 2019 - 8:04 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Sanatsal ve kültürel faaliyetleriyle dikkatleri üzerine çeken Sarayköy, birçok usta sanatçıyı ilçede misafir etmişti. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mürsel Kara karakterini canlandıran İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Taner Turan, eşi Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Nebahat Nalan Höke ile Sarayköy’ü ziyaret ederek Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın sanat ve kültüre önemli yatırımlar yaptığını her yere lazım olan kültür merkezini ilçeye kazandırdığını söyledi; “Başkanımızı desteklemek için Sarayköy’e geldik” dedi.

 

30 bin 768 nüfusa sahip Sarayköy, yapılan yeni hizmet binaları, parkları ve yeni sosyal tesislerinin yanında Denizli’de hatta ülke genelinde eğitim, sanat, kültür ve spor ile ismini duyuruyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın öncelik gösterdiği ve titizlikle takip ettiği eğitim, sanat, kültür ve sporu üst basamaklara çıkaracak projeleri meyvelerini vermeye başladı. 2014 yılından bu yana sanat ve kültüre yapılan yatırımlar ile dikkat çeken Sarayköy, birçok usta oyuncuyu ağırladı. İnşası ile birlikte Denizli ilçeleri arasında önemli bir yapı haline gelen Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ni son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Mürsel Kara karakterini canlandıran İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Taner Turan, eşi Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Nebahat Nalan Höke ziyaret etti.  Ziyarette Sarayköy’ü Turan ve Höke’ye anlatan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, misafirlerine Sarayköy türkülerinin yer aldığı CD ve Milli Mücadelede Sarayköy Hatıralarım kitabını hediye etti.

İki değerli sanatçının Sarayköy’e yapmış oldukları ziyaretten dolayı onur ve gurur duyduğunu aktaran Başkan Özbaş, “Nebahat Nalan Höke hanım Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı ve klasik Türk müziği konusunda usta bir hemşehrimiz. İlçemizde hayat bulacak olan müzik kursumuzu açarken birlikte adım atarak olması gereken en güzel şekilde vatandaşlarımıza hizmet verebilmek için planlar yaptık. Taner Turan beyefendi ise usta bir sanatçımız. Bugün onunla da müşerref olduk. Taner beyin fikirleriyle de ilçemizde önemli tiyatro oyunlarına yer vereceğiz. İnşallah güzel bir organizasyon ile müzik ve tiyatro konusunda güzel şeyler başarabileceğimizi, bu şehrin, bu ülkenin insanlarına güzel şeyler verebileceğimizi düşünüyoruz. Yaklaşık 5 yıldır sanat ile insanların buluştuğunu burada hep birlikte gördük. Müzik, kültür ve sanat insanların barıştığı, buluştuğu, hoş görüyü kazandığı önemli alanlar olduğunu düşünüyorum. Gençlerimizin, çocuklarımızın geleceği, Sarayköy halkımızın daha müreffeh bir yaşam sürmesi için bu konuları destekleyeceğiz. Bizim en büyük gündemimiz sanatsal ve kültürel faaliyetler olacak” diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com