SON DAKİKA

HEYECANA SON BİR AY (17.07.2019)

Bu haber 17 Temmuz 2019 - 8:19 'de eklendi ve 244 views kez görüntülendi.
960x100 px

Spor Toto Süper Ligin başlamasına bugün itibariyle tam bir aylık zaman kaldı.

16 Ağustos Cuma akşamı tahmini 21.45’te çalacak ilk düdük ile yeni bir sezonun heyecanı da başlamış olacak. 9 Yıl aranın ardından Süper Lige çıkan Yukatel Denizlispor için bu sezon belki diğerlerinden daha büyük önem taşıyor. Düştükten bir sezon sonra yeniden yükselme başarısı gösteren Gençlerbirliği ve tarihinde ilk kez Süper Lig heyecanı yaşayacak olan Gazişehir’in durumundan çok farklı bir durum söz konusu. Mücadele edecek 18 takım içerisinde Süper Lige en fazla hasreti Denizlispor camiası yaşıyor.

Yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendirmeye devam eden Horozlarda, takımın yavaş yavaş ete kemiğe bürünmeye başladığını söylemek yanlış olmaz. Özellikle kale ve forvet mevkiini sağlama alan Yeşil siyahlılar, Sedat Şahintürk ve Hadi Sacko transferlerini bitirerek kanatlardaki sıkıntıyı da bir nebze olsun giderdi.

Yapılan transferlerin hem sayı hem de kalite anlamında yeterli olduğunu söylemek mümkün değil elbet.  Geride bıraktığımız 2018-2019 Sezonunda Süper Lig ile 1.Lig arasındaki kalite farkının, olması gerektiğinden çok çok fazla olduğunu geçen ayki bir yazımda dile getirmiştim. O yüzden, en azından sıkıntı yaşanmayan bir sezon yaşayabilmek için kadronun güçlendirilmeye devam edilmesi gerekiyor.

2 Eylül’e kadar sürecek transfer dönemi boyunca bu imkan var. Bir yandan lig devam ederken, bir yandan da transfer çalışmaları devam edecektir. Ancak benim için önemli olan mevcut kadrodaki futbolcuların lige ne kadar hazır hale gelecekleridir. Kampa her geçen gün geç katılan bir futbolcunun arkadaşlarından hem fiziksel, hem mental hem de teknik taktik yönünden büyük dezavantajı vardır.

Her ne kadar transfer dönemi ligin 3.haftası sonrasına kadar devam etse de, mümkün olduğunca kadronun şekillenmesi, futbolcuların lige mümkün olduğunca hazır hale gelmesi ve teknik heyetlerin bir sistem oluşturması için, transfer dönemi sona ermiş gibi bir kadronun kurulması gerekiyor.

Sezon başı kampı, bir futbolcunun koskoca bir sezon ihtiyaç duyacağı fiziksel gücün ilk ama en önemli ayağıdır. Bu kampı görmeyen veya iyi değerlendiremeyen bir oyuncudan istenilen verimi alabilmek çok zor.

Yani yazın sıcakta terlemeyen bir oyuncunun kışın soğukta takımı ateşlediği pek görülmemiştir.

(17.07.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com