SON DAKİKA

5 TL’DEN 5 MİLYON EURO’YA (16.07.2019)

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 12:33 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.
960x100 px

Transferler, kamp, Denizli Atatürk Stadı ve Haluk Ulusoy Tesislerindeki çalışmaların yoğun şekilde sürdüğü Yukatel Denizlispor’da gelir sağlanması için yapılan çalışmalar belki de hepsinden daha hayati önem taşıyor.

Göreve geldiği günlerde 5 TL’ye çakmak, 20 TL’ye kahve satışı ile başlattığı, kulübe yeni gelirler sağlanmasıyla ilgili çalışmalarını daha sonra bayraklarla büyüten başkan Ali Çetin’in, 9 yıl aranın ardından takımı Süper Lige çıkarmasından sonraki en büyük başarısı, bana göre yıllardır bir türlü başarılamayan yeni gelirlerin elde edilmesindeki gayretidir.

İş hayatındaki deneyimini Denizlispor Kulübü için de kullanmayı başaran Çetin, daha bir yıl geçmeden 5 TL’lik çakmak satışından 5 Milyon Euro’luksponsorluk anlaşması imzalamaya kadar yükseltti. Daha düne kadar bırakın sponsorluk anlaşması yapmayı, formasında tek bir reklam dahi bulunmayan Yeşil siyahlılar, yeni sezonda göğüsten sırta, koldan şorta kadar reklamlarla sahaya çıkacak. Bu sadece maddi getiri değil, prestij açısından da büyük önem taşıyor.

Hele hele ülkemizde ekonomik bir sıkıntının var olduğu gerçeği göz ardı edilmediğinde bunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Artık kapı kapı dolaşıp işadamlarından para istemek, valiyi, belediye başkanını desteğe çağırmak, iş dünyasına haber gönderme döneminin de kapandığını görüyoruz. Bu durum sadece Denizlispor için değil, hemen hemen tüm kulüpler için geçerli.

Kısacası; taşıma suyla değirmen döneceği kadar döndü. Ama artık milim kıpırdayacak hali kalmadı.

Ali Çetin ve ekibi su taşımayı bırakıp, değirmeni su kaynağının yanına taşıdı.

Bu kadar emek ve çabanın yansıması sahadır. Sahada başarı olmadığı taktirde stadı altın kaplama da yapsanız, kasanızı parayla da doldursanız kimsenin umurunda olmuyor.

Mali ve idari konudaki bu sinerjinin futbol takımı üzerine de yansıması ve sportif başarı ile taçlandırılması en büyük dileğimiz.

Nihayetinde ‘Tabelaya bakalım, göbek atalım’ tezahüratlarıyla büyüyen bir nesiliz…

(16.07.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com