SON DAKİKA

CAMİLER ÇOCUK CIVILTILARIYLA ŞENLENDİ

Bu haber 15 Temmuz 2019 - 10:43 'de eklendi ve 354 views kez görüntülendi.
960x100 px

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Gel bu yaz Kuran’ı gönlüne yaz” sloganıyla başlatılan yaz Kuran kurslarıyla birlikte camiler çocuk cıvıltılarıyla neşelendi. ‘Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun’ temasıyla başlatılan yaz Kur’an kurslarıyla tüm ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de de camiler çocuk sesleri yankılanıyor.

“ÇOÇUKLARIMIZA ŞEFKATLİ OLALIM”

Çocukların yaz kurslarında camileri tanıdığını vurgulayan Denizli Hacı Karacalar Cami müezzini Mustafa Göker  “Cemaatimize diyorum ki bu küçük misafirlerimize saflarınızda yer açın, onların cemaate katılmalarında yardımcı olun. Eksikleri, heyecanları olursa onları şefkatle uyarın ama asla onlara kızmayın. Onların camiyle cemaatle Kur’an ile Kur’an kurslarıyla ilgili intibaları sevgi, tebessüm, şefkat üzerine olsun.”dedi.

“ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ “

Yaz kurslarına gelen çocukların milli ve manevi değerlerle de tanıştığınada dikkat çeken Göker,  “Çocuklarımıza camilerimizde sadece Kur’an-ı Kerim değil din ve ahlaki bilgilerinin yanısıra namaz kılmayı da öğretiyoruz. Yavrularnımızı sıkmadan her türli ihtaçlarınıda karşılayarak,  din eğitimi dışında oyunlar da oynatarak çoçuklarımıza camilerimizi sevdiriyoruz. Çünkü yavrularımız bu milletin bir ferdi olduğunu daha küçük yaşta idrak ederler. Aidiyet ve mensubiyet duygusuyla büyüyerek bu yüce millete, bu ezana, bu bayrağa sahip olmanın heyecanını küçük yaştan hissederler. Bizlerin tek amacı bu yavrularımızın vatanamıza, milletimize ailelerine hayırlı bir evlat olabilmeleridir”dedi.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com