SON DAKİKA

KOOPERATİFLER BİRLİĞİNDE AKKÖSE DÖNEMİ

Bu haber 11 Temmuz 2019 - 11:28 'de eklendi ve 403 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli Çevre Konut Yapı Kooperatifleri Birliği 2019 yılı olağan genel kurulu Denizli Ticaret Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan bakanlık temsilcisince genel kurula hitaben bilgi verildi. Toplantı yönetim kurulu başkanı Nazmi Çolak tarafından açıldı. Divan heyetinin teşekkülünden sonra Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, önce ki yılı faaliyet raporları, bilanço, gelir-gider ve denetim kurulu raporu oy birliği ile kabul ve ibra edildi. Yönetim kurulu seçiminde; Denizli Çevre Konut Yapı Kooperatifleri Birliği Başkanlığına 4 yıllığına İnşaat Mühendisi Mehmet Akköse oy birliğiyle seçildi. Başkan yardımcılığına Muhsin Yılmaz, Muhasip üye Samet Sezer şeklinde yönetim kurulu kabul edildi.

 

Başkan seçilen Akköse, seçim sonucun da kooperatifçiliğin önemine vurgu yaparak “ Kooperatifler, etkinliklerinin merkezine insanı koyarlar. Bu nedenle, kooperatifçilik, bireylerin ve toplumun ekonomik ve sosyal kalkınması açısından önemlidir. Kooperatifler birliği olarak gerçekleştirmeye çalışacağımız amaçlar; konut üretimine yönelik çalışmalar da öncülük etmek, üye kooperatiflerin çıkarlarını korumak, ekonomik, toplumsal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak, hesap ve işlemlerini denetlemek ve kentleşmenin sağlıklı oluşumuna katkıda bulunacağız. ’’dedi.

Kooperatifler birliği başkanı İnşaat Mühendisi Mehmet Akköse kooperatiflerin sorunlarını da ele alarak “ Kooperatiflerin sorunlarını başlıklar halinde gruplayacak olursak; Eğitim, bilinçlendirme ve araştırma faaliyetlerindeki yetersizlikler, örgütlenme ve kooperatifler arası işbirliği sorunu, sermaye yetersizliği ve finansmana erişim sorunu, denetim ve imaj sorunu, kurumsal ve profesyonel yönetim eksikliği, mevzuat ve uygulamadan kaynaklanan sorunlar şeklinde sıralayabiliriz.Birlik olarak bunların çözümü konusunda üye kooperatiflere gerekli destekte bulunacağız’’ şeklinde konuştu

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com