SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

Bu haber 11 Temmuz 2019 - 8:42 'de eklendi ve 349 views kez görüntülendi.
960x100 px

Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak gençleri yetiştirmeye devam ediyor. AGD tarafından gelenek haline gelen ‘Yaz Etkinlikleri’ bu yıl da tüm Türkiye genelinde ve Denizli genelinde de kursiyerlerine eğitim vermeye başladı.

 

Yaz etkinlikleri programına ilişkin açıklamalarda bulundu. AGD Denizli Şubesi Ortaokul Komisyonu Başkanı Mehmet Cemal Dağdaş, “Müslümanlık, güzel ahlak üzere yaşamaktır. Maalesef, ahlakı önemsemeyen, İslam’la bağı bir fanatizmden öteye geçmeyen Müslümanların sayısı hızla artmaktadır, bizim güzel bir ahlak üzere yaşayan nesiller için daha çok gayret etmemiz gerekir” dedi.

 

HEDEF GÜZEL NESİLLER YETİŞTİRMEK

Anne ve babaların çocuklarına bırakacağı en güzel mirasın güzel ahlak olduğunu vurgulayan Dağdaş, her daim ‘önce ahlak ve maneviyat’ düsturuyla ilerlediklerinin altını çizerek, “Ahlak kişinin kendi için istediğini kardeşi için de istemesidir, kişinin kendi için istemediğini kardeşi için de istememesidir. İmam Gazali der ki; ‘Eğri ağacın doğru gölgesi olmaz’. Yani netice itibarıyla bizim çocuklarımız, bizim gölgelerimizdir. Eğer biz düzgün olursak çocuklarımız da düzgün olur, eğer bizde yamukluk, bir eğrilik varsa, o eğrilikten doğru bir gölge beklememiz doğru olmaz” dedi.

FAALİYETE DAYALI BİR MÜFREDATIMIZ VAR

Sadece okumaya ve ezbere dayalı bir eğitim sisteminin etkili olmayacağına vurgu yapan Dağdaş, iyinin, güzelin ve adaletin tesis sürecinde öğrenmenin, üretmenin ve dinlenmenin, insan olmanın gereği olduğunun altını çizerek, bu eğitimlerin asli görevlerinin bu değerleri gençlere benimsetmek olduğunu belirtti. Dağdaş, “Küçük kardeşlerimiz hem yüzmeyi öğrenmeli hem ata binmeyi, hem yaşadığı şehrin tarihi dokusunu tanımalı hem de ortak buluşma noktamız camilere aşina olmalı. Yaz etkinlerimizin müfredatını hep buna göre ayarladık” diyerek, gençlere verecekleri eğitimlerin müfredatlarından bahsetti.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com