SON DAKİKA

“VALİMİZİN  HASSASİYET GÖSTERECEĞİNE İNANIYORUZ”

Bu haber 21 Haziran 2019 - 7:43 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Özelmiş, Vali Karahan İle Milli Eğitimdeki usulsüz atamaları görüştü Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Özelmiş Vali Karahan’ı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili bilgi veren Öselmiş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kolaylaştırmak yerine zorlaştıran, sorun çözmek yerine sorun üreten bir yapı olduğuna değinerek, çok kısa süre önce Bakanlık tarafından yapılan sınav sonucuna göre ataması yapılan ve çok yüksek puan alarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan personellerin hiçbir izahı olmayacak şekilde farklı ilçe ve kurumlara adeta sürüldüklerini belirterek; İl Müdürlüğünün bahar rüzgarına kapılıp, kara kışa kapı araladığını belirtti.

Hizmet üretmek, rehberlik etmek, yerine göre denetim faaliyetinde bulunmak amacıyla yol gösterici bir tavır içerisinde olmaları gerekirken, bazı maarif müfettişlerinin makam ve unvanlarını kullanarak bir takım uygunsuz,  devlet edep ve adabına yakışmayan eylemleri olduğuna değinen Öselmiş, “Bunu kabul etmemiz mümkün değil, devletin imkanları millete hizmet için vardır. Hiç kimse bulunduğu makam ve mevkii kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaz. Buna asla müsaade etmeyiz.” dedi.

Ziyarette Vali Karahan’a , İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ki usulsüz atamaları,  baskı,  zulüm ve ben yaptım olduları; İl Müdürlüğünde görevli bazı müfettişlerin uygunsuz,  devlet edep ve adabına yakışmayan eylemlerini ilettiklerini belirten Özelmiş “Eski bürokratik uygulamalardan bir türlü vazgeçemeyen,  vazgeçmek istemeyen; alanda hizmet yerine hezimet üreten personellerinden bi haber  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu pervasız tutum ve davranışları konusunda  Valimizin  hassasiyet göstereceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com