SON DAKİKA

DENİB’TEN ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM VE İKNA EĞİTİMİ

Bu haber 15 Haziran 2019 - 10:33 'de eklendi ve 982 views kez görüntülendi.
960x100 px

DENİB akademi eğitim seminerlerine devam ediyor. Akademinin bu kez ki konusu ‘Zor insanlarla iletişim ve ikna teknikleri’ konusu oldu.

 

“Zor İnsanlarla İletişim ve İkna Teknikleri Eğitimi”ni12Haziran 2019 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu’nda düzenlendi. Academy Neuro firmasından Mert Aydıner tarafından gerçekleştirilen vetemel olarak; çatışmaları engelleyebilmenin ve zorlu ilişkilerden kazançla ayrılmanın yollarının anlatıldığı eğitimde, ortaya çıkan anlaşmazlık durumlarının işbirlikçi bir zihin yapısı ve üretken bir yaklaşımla nasıl yönetilebileceği katılımcılara aktarıldı.

 

Eğitmen Mert Aydıner, çatışmaları fırsata çevirmek için göz önünde bulundurulması gereken kriterlere ve ilgili sürecin yönetiminin önemine değinerek, işyerlerindeki olası çatışmalarda ilişkilere zarar vermeden problemin çözümüne yönelik yöntemlerin neler olabileceğini anlattı ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Problem, sahip olduklarınız ile istedikleriniz arasındaki farktır. Düşüncelerinizde doğruluk veya yanlışlık önemli değil; asıl önemli olan, şu an sahip olduklarınız ile istedikleriniz arasındaki farkın bilincinde olduğunuzu ve bunun başka birilerinin davranışlarından kaynaklandığına inanıyor olmanızdır.  Çevremizdekilerin temel motivasyonlarıyla başarılı bir şekilde başa çıkabiliyorsak, davranışlarını da etkileyebiliriz. Zor İnsanlarla Başa Çıkma çalışmamızda bu zorlukların üstesinden gelmek için proaktif iletişim stratejisini ortaya koymayı hedefledik. Bu anlayış ve yaklaşım zor bir durumu karşı karşıya gelerek değil, omuz omuza problem çözerek değiştirmemize olanak sağlayacak. Hiçbir yöntem başarıyı garanti edemezken, söz konusu proaktif iletişim stratejisi en zor durumlarda bile ihtiyaçlarımızı karşılama şansımızı en üst seviyeye çıkaracak.”

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com