SON DAKİKA

ÖZTÜRK, KÜRDİSTAN SÖZLERİNİ SORDU

Bu haber 13 Haziran 2019 - 10:33 'de eklendi ve 548 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk TBMM’ye verdiği yazılı soru önergeleri ile iktidar Partisi temsilcilerinden son dönemde sıkça duyduğumuz sözde “ Kürdistan “ söylemini sordu .

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a ayrı ayrı yönelttiği yazılı soru önergeleri ile AK Partisi İzmir Milletvekili ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır gezisinde dile getirdiği sözde “ Kürdistan “ sözleri ile ilgili geçmişten örnekler vererek ne gibi yaptırımlar uygulanacağını sordu .

 

Cumhurbaşkanı’nın yaptığı konuşmalardan ilgili kısımları yazılı soru önergesinde kullanan Milletvekili Öztürk , “ Bu sözde “ Kürdistan “ kelimesini Meclis çatısı altında kullanıldığı için ceza alanlar var , Binali Bey’e de ceza verilecek mi ?” Sözde “Kürdistan” ifadesini kullanan CHP, İYI Parti ya da SP’li milletvekili olan belediye başkan adayı olsaydı  kendilerine “terörist” yakıştırması yapılacak mıydı? Ya da Sayın Binali Yıldırım örneğinde olduğu gibi sessiz mi kalınacaktı ?” diye sordu

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com