SON DAKİKA

KALE VE BEYAĞAÇ ‘LEADER’ İLE KALKINACAK

Bu haber 13 Haziran 2019 - 7:43 'de eklendi ve 192 views kez görüntülendi.

‘‘LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi’’ kapsamında Kale ve Beyağaç ilçelerinde ortak bir çalışma ile KALEBEY Yerel Eylem Grubu Derneği kurulacak. Proje kapsamında ise bölge üreticilerine birçok katkı sağlayanacak.

 

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ‘‘LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi’’ Denizli’nin de dahil olduğu 10 IPARD ilde uygulanacak.

Proje ile LEADER yaklaşımına yönelik bilgilendirme, farkındalık yaratma ve yerel halkı harekete geçirme faaliyetleri yürütülecek, her ilde Yerel Eylem Grubu oluşumu desteklenecek.

Bu proje Denizli ilçeleri arasından objektif kriterlere göre uygunluğu olan Kale ve Beyağaç ilçelerinde de ortak bir çalışma ile başladı. Önümüzde ki günlerde KALEBEY Yerel Eylem Grubu Derneği kurulacak ve faaliyetlerine başlayacak.

Bölge üreticilerine birçok katkısı olacak LEADER çalışmasının başarıya ulaşmasında Kamu ve Tüzel Kurumlarının yanında bölge halkının, Sivil Toplum Örgütlerine desteği sağlanacak.

Bakanlık tarafından projede görev alan AB Yerel Kalkınma Rehberi Koray Kaya tarafından Kale ve Beyağaç ilçelerinde bulunan kamu kurum, meslek kuruluşları, özel işletmeler, (STK) Sivil Toplum Kuruluşları, çiftçiler ve muhtarlar bu projeyle ilgili olarak,15 Haziran 2019 Cumartesi Günü Saat 17:00’de Kale Belediyesi Düğün Salonu’nda bilgilendirecek. Bilgilendirme toplantısına ise tüm vatandaşlar davet edildi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com