SON DAKİKA

BİR BAKANIMIZ VAR (13.06.2019)

Bu haber 13 Haziran 2019 - 7:30 'de eklendi ve 55 views kez görüntülendi.
960x100 px

Dün Tunceli’de iki şehidimiz vardı, önceki gün Suriye’ninAzez bölgesinde de bir şehidimiz. K. Irak’ta Pençe operasyonu, yurt içinde PKK ile mücadele devam ediyor. Son dönemde kaç şehit verdiğimizi sayamaz oldum. İran sınırında bile 3 şehit verdik. Sonuç, ülkemizin doğu ve güneydoğusu ile Suriye ve Irak askerimizin canı pahasına mücadele ettiği yerler.

Bu şartlar altındaki bir ülkenin devlet başkanından, bakanlarından en küçük yetkilisine kadar sorumluluk beklemek ve şehitlerinin hesabını sormak vatandaşın en doğal hakkıdır. Ancak bizde vatandaş yönetenlere tepki vermek yerine şehit cenaze törenlerinde “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye bağırarak, şehit evine Türk bayrağı asarak şehitliği kabulleniyor. Neden şehit veriyoruz, neden bu kan durdurulmuyor diye sorgulamıyor.

Şehit haberlerinin bir hafta bile eksik olmadığı ülkemizde, asayişten sorumlu içişleri bakanımız asli görevini bırakıp İstanbul belediye başkanlığı seçimi ile uğraşıyor. Aday sanki kendisi imiş gibi CHP adayını yıpratmak için her gün bir çıkış yapıyor. Belediye seçimine ait sözleri bir derece de kabul edilebilir de Suriyelilerle ilgili sözlerine hiç anlam veremedim. Diyor ki bakanımız, “15 Temmuz’da Suriyeliler sayesinde kurtulduk, biz 15 Temmuz’da nasıl kurtulduğumuzu zannediyoruz? Biz nasıl kurtulduk? Kim ne derse desin 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz’da şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim.” Güler misiniz, ağlar mısınız? Bir ülke düşünün iç karışıklık çıkıyor, eli silah tutan gencecik insanlar ülkelerinde barış için mücadele etmek yerine rahatı seçiyor, komşu ülkelere kaçıyor. Suriyeli göçmenlerin yarısı Türkiye’de iken, diğerleri Avrupa ülkelerinde, Ürdün’de, Irak’ta, Lübnan’da, ABD ve Kanada’da. Ülkesinden kaçan Suriyeli göçmen sayısı 7 milyon olarak tahmin ediliyor. Ülkesini savunmayan, orada mücadele etmeyen, daha açıkçası kendi vatanına faydası olmayan Suriyeliler 15 Temmuz’da bizi kurtarmışmış! Yapmayın bakanım, insaf biraz.

Ülkemizde 450 bin Suriyeli çocuk doğmasına ise hiç şaşırmamak lazım. Suriye’de 4 kadınla evlenmek serbest, TV’lere dikkatli bakarsanız çokça kadın ve çocuk görürüsünüz, savaştan kaçıp işsiz kalan Suriyelilerin yapacağı tek iş bir zamanlar Hippilerin sloganında olduğu gibi “Savaşma, seviş” olmuş. Suriyeli gençler ülkemizde keyif sürerken bizim Mehmetçiklerin onlar için şehit olmasını kabullenemiyorum. Madem Suriyeli göçmenler benim ülkemde benden fazla haklara sahip yaşıyor, o zaman askerlik çağına gelen Suriyeli gençler silahaltına alınmalıdır.

Sayın bakan, İmamoğlu ile uğraşmak yerine biraz Suriyeliler meselesine kafa yorsa isabet olur.

(13.06.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com