SON DAKİKA

KIRIK KALPLER SOKAĞI (12.06.2019)

Bu haber 12 Haziran 2019 - 7:23 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

Önceki gün Denizlispor’da ilk kez geniş katılımlı ve yerel televizyonların da canlı yayınladığı bir basın toplantısı düzenlendi.

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, hemen hemen tüm yöneticilerin hazır bulunduğu toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, projelerini anlattı, soruları cevaplandırdı.

Basın mensuplarının ağırlıklı soruları, normal olarak transferle ilgiliydi. Dış transferde görüşülen transferlerle ilgili beklediğimiz isimleri alamadık. İç transferde de Mehmet Akyüz, Aissati ve kaleci Stackhowiak’la ilgili son durum hakkında bilgi verildi. Stackhowiak konusunda işin sonuna gelinmiş görünüyor. Yani Polonyalı kaleci çok büyük bir gelişme olmazsa gelecek sezon da Yeşil siyahlıların kalecisini koruyacak. Aissati ve Mehmet Akyüz ile ilgili yönetimin yaptığı açıklamalar bazıları için yeni gelebilir ancak ben iki oyuncuyla ilgili günler önce iki yazı kaleme almıştım.

Başkan Ali Çetin, Aissati’nin geçen sezon aldığı ücretin 2 kat fazlasını talep ettiğini, kendilerinin de kendisine yeni teklif sunduğunu belirterek, bu transferin muallakta olduğunu söyledi. Mehmet Akyüz’ün alacağı için TFF’ye başvurduğunu belirten Çetin’in, ‘Kardeşim gibi’ dediği bu oyuncunun yaptığından hayal kırıklığı ve üzüntü duyduğunu söylememe gerek yoktur herhalde.

Aissati’nin durumu ile ilgili 31 Mayıs tarihli yazımda, “Geçen sezon 250 bin dolara oynayan Aissati bu defa kapıyı 500 bin dolardan açtı. Yani iki kat ücret talebinde bulunmuş. Yönetimin bu parayı vermeye hiç ama hiç niyeti yok. Kendisine teklif edilen 300 bin dolar. 1 Dolar daha fazla vermemekte kararlı olduklarını da vurgulamam gerekir.O yüzden Aissati ya yönetimin verdiği parayı kabul edecek ya da eşyalarını toplayacak”demiştim.

Mehmet Akyüz’le ilgili de 8 Haziran tarihli yazımda da, “Mevcut duruma bakıldığında Denizlispor’un her mevkiye en az bir oyuncu alması gerektiğini daha önceki bir yazımda dile getirmiştim. Stoper ve santrafor mevkilerine en az iki oyuncu şart. Zira Mehmet Akyüz’ün gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağı konusunda bir belirsizlik var” ifadelerini kullanmıştım.

Yazılarımı takip edenler, bu iki oyuncunun son durumuyla ilgili günler öncesinden bilgi sahibi olmuşlardı.

Peki bu iki oyuncu takımda kalır mı derseniz, bence kırık kalplerin durumu da en az para kadar belirleyici olacak.

(12.06.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com