SON DAKİKA

JANDARMADAN ÇOCUKLARA SEYAHAT KARNESİ

Bu haber 11 Haziran 2019 - 11:52 'de eklendi ve 274 views kez görüntülendi.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı, trafik kuralları konusunda sürücülerin bilinçlendirilmesi ve trafik konusunda duyarlı nesillerin yetişmesi amacıyla, ‘Dikkat sizden, notlar bizden’ projesini başlattı. Proje kapsamında kendilerine verilen karneleri doldurarak internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında paylaşarak en çok beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edilecek.

 

Ramazan Bayramı nedeniyle yollardaki trafik önlemlerini arttıran Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 24 saat esasına göre Ramazan Bayramı boyunca görev yaparak, sürücüleri trafik kazaları ve trafik kuralları konusunda uyardı. Denetim ve kontrollerin yanında önemli bir projede hayata geçirildi. Jandarma tarafından hayata geçirilen, ‘Dikkat sizden, notlar bizden’ proje ile çocuklar trafik kuralları konusunda bilgilendirildi.

 

Proje kapsamında trafik kuralları konusunda bilgilendirilen çocuklara ‘Sürücü seyahat karnesi’ verildi. Proje kapsamında ‘Sürücü seyahat karnesi’ alan çocuklar, aileleriyle birlikte trafik kuralları konusunda çekecekleri fotoğrafları, www.trafik.gov.tr adresine ve sosyal medya hesaplarında paylaşacak. Yapılan paylaşımlar ile en çok beğeni alan 100 çocuğa karne hediyesi olarak bisiklet hediye edilecek.

 

Diğer yandan Ramazan Bayramı tatili boyunca yapılan denetim ve kontrollerde, sürücülere trafik kazaları konusunda bilgiler aktarıldı. Kazalarda emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com