SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR TİYATROSUNA 2 ÖDÜL

Bu haber 11 Haziran 2019 - 11:23 'de eklendi ve 262 views kez görüntülendi.
960x100 px

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü,  2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri kapsamında 2 ödül alarak Denizli’yi gururlandırdı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü aldığı 2 ödülle Denizli’yi gururlandı. Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliğinin Türk Tiyatrosunun duayenlerinden Prof. Dr. Özdemir Nutku adına bu yıl ikincisi gerçekleştirdiği 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu. 17 dalda ödülün verildiği 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nün sahnelediği “Dünyanın Ortasında Bir Yer” oyununda Yılın Işık Tasarımı ödülüne Cevat Özalp layık görüldü. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği, Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt’un yönettiği “39 Basamak” oyununda ise Yılın Genç Kuşak Kadın Oyuncusu ödülü de Eda Aydınlı’ya verildi.

 

DENİZLİ’DE TİYATRO YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini belirterek, ödül alan Şehir Tiyatrosu ile Genç Denizli Tiyatro Kulübü ve oyuncularını tebrik etti. Denizli’de tiyatro sanatını yaşatmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Şehir Tiyatromuz ve Genç Denizli Tiyatro Kulübümüz bugüne kadar birçok güzel oyun sergiledi. Vatandaşlarımızın oyunlara ilgisi hiç azalmadan sürdü. Bu da bizim motivasyonumuzu daha da güçlendirdi. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sanata ilgisini artırmak için gayret göstermeye devam ediyoruz” dedi.

 

DENİZLİ KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLACAK

Birçok oyunun kısa süre önce hizmete aldıkları Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başlandığını anlatan Başkan Zolan, “Denizlimiz kültürün ve sanatın en üst seviyede yapıldığı yer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu tesisimiz buna büyük katkı sağlayacak. Denizlimiz inşallah kültür ve sanatın merkezi olacak” dedi.

 

DENİZLİ’DE 7’DEN 70’E TİYATRO

Birbiri ardına düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleriyle kentin sosyal ve kültürel hayatına renk getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz ay 33. Uluslararası Amatör Tiyatro Festivali’ni düzenledi. Her oyunun kapalı gişe oynadığı festivalde sahneye konan toplam 33 oyunu 15 bin kişi izledi. Bunun yanında Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü yine geçen ay Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Liseler Arası Tiyatro Şenliği’ne imza attı. Gençlerin muhteşem performanslarıyla 11 farklı lise 11 oyunu sahneye koydu. 7’den 70’e herkesi tiyatro ile buluşturmayı sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi bununla da kalmadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi geçen nisan ayında ise 3. Ulusal Çocuk Tiyatrosu Şenliği düzenledi. Birbirinden güzel 8 ayrı çocuk oyunu 19 kez sahnelendi. Çocuklar kendileri için düzenlenen etkinliklerde tiyatroya doydu.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com