SON DAKİKA

HÜZÜNLÜ BAYRAM (11.06.2019)

Bu haber 11 Haziran 2019 - 7:59 'de eklendi ve 56 views kez görüntülendi.
960x100 px

Uzun bayram tatilleri özellikle çalışanlar için tatil fırsatı yaratıyor. Aylar öncesinden belli olmasına rağmen Ramazan ve Kurban bayramı tatilleri trafik kazalarının zirve yaptığı dönemler oluyor.

Bu seneki Ramazan bayramı bilançosu 101ölü 731 yaralı. Bayram tatilleri sevinç yerine yüzlerce aileyi yasa boğuyor. Emniyetin her türlü uyarısına rağmen kazaların en önemli sebepleri; sürücü hatası, uykusuz araç kullanma, trafik kurallarına uymama, aşırı sürat. Kazalardan hiç ders almıyoruz, 2014’de 63 ölü 3163 yaralı, 2016’da 129 ölü 471 yaralı, 2018’de 69 ölü 407 yaralı varmış. Tatil uzadıkça zayiat da artmış. Trafik kazaları sıradanlaştığı için bayram sonrası unutuluyor, ateş düşen ocaklar dertleriyle baş başa kalıyor.

Bu bayramda beni en fazla üzen olay CHP Milletvekili Kazım Arslan’ın ani ölümü oldu. Rahmetliyi Denizli’ye tayinimin çıktığı 2002 yılından beri tanırım. Fırsat buldukça sohbet eder, ülke sorunlarını tartışırdık. Demokratik, laik, hukukun üstünlüğüne inanan beyefendi bir insandı. Ulusalcı idi, milli sermayenin güçlenmesinden yana tavrını hep belli ederdi. Atatürkçü idi, asker dostu idi. Ergenekon ve balyoz davalarında askerleri savunmak için var gücüyle mücadele etti.

Beyefendi bir kişiliğe sahipti; mütevazı idi, para onu şımartmamıştı. Giyim kuşamına son derece dikkat ederdi, takım elbise vücudu ile adeta bütünlenmiş gibi dururdu. Çalışkan bir insandı. Ben belediye başkanı adayı olduğu dönemle, ilk milletvekili seçildiği dönemden önceki çalışmalarını biliyorum. Azimli ve çok sabırlıydı. Bir defa köyleri dolaşmaya birlikte çıkmıştık, köylülerin mantık dışı soruları karşısında ben kendimi zor tutarken rahmetli hiç sinirlenmeden ikna etmeye çalışmıştı. Benim propaganda gezilerine katılmam da böylece Kazım Beyle başladı ve bir günde bitti.

Honaz belediye seçiminde aşırı derecede çalıştığı ve çok yorgun düştüğü söyleniyor. Sebep ne olursa olsun zamansız bir ölüm oldu. Ülkemize daha çok hizmet edecekti. Giden geri gelmiyor, mekânı cennet olsun, Allah geride kalanlara sabır versin, hep saygı ve sevgiyle anılacak.

(11.06.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com