SON DAKİKA

KANSER OLDUĞUNU ÖĞRENDİ, 9 SAATTE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 7:31 'de eklendi ve 424 views kez görüntülendi.

Denizli’de sarılık, kilo kaybı ve kaşıntı şikayeti ile Özel Cerrahi Hastanesi’ne başvuru yapan 50 yaşındaki hastaya, pankreas başı kanseri teşhisi konuldu. Hasta, 9 saatlik bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde tır şoförlüğü yapan Ahmet Ali Kurt (50), sarılık, kilo kaybı ve kaşıntı şikayeti ile Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Kurt burada, dahiliyede muayene olduktan sonra Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Nazmi Yaşar Sayım’a yönlendirildi. Uzman doktorlar tarafından yapılan tahlil ve tetkiklerin ardından hastaya pankreas başı kanseri teşhisi konuldu. Hastanede yapılan 9 saatlik ameliyatın ardından Kurt, 8 gün hastanede kaldıktan sonra sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

Ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Nazmi Yaşar Sayım, hastaya yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda pankreas başında yer alan yaklaşık 3 buçuk santimetrelik bir tümör olduğunu tespit ettiklerini aktardı. Hasta ve yakınlarına şikayetlerinin bu tümörden kaynaklandığını anlattık. Bu problemin de ancak bir cerrahi girişimle çözülebileceğini konuştuk. Sonrasında ortaklaşa bir Whipple Ameliyatı (Pankreas başı tümörü) kararı aldık. Hastamızı yatırıp gerekli ameliyat hazırlıklarına başladık. 3 gün süren ameliyat hazırlıkları sonrasında hastamızı ameliyata aldık. Yaklaşık 9 saat süren ve son derece başarılı geçen bir ameliyattan sonra hastamızı bir gün yoğun bakımda tuttuk, ertesi gün servisteki odasına aldık. Takip süresinde de bir hafta hastanemizde misafir oldu. O bir hafta içerisinde de her gün daha iyiye giden bir tablo ile karşılaştık, nihayetinde de hastamızı taburcu ediyoruz” dedi.

 

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com