SON DAKİKA

GÜNDEM TRANSFER (22.05.2019)

Bu haber 22 Mayıs 2019 - 8:24 'de eklendi ve 143 views kez görüntülendi.

Denizlispor’da camianın büyük bölümü 9 yıl sonra gelen şampiyonluğun sevincini yaşamaya devam ederken, teknik heyet ve yönetim tabiri caizse gerçek dünyaya dönmek zorunda kaldı.

Yeşil siyahlılarda gündem artık transfer. Bu gündem maddesi de Eylül ayına kadar ilk sırada olmaya devam edecek. Yani yeni sezon başlayana kadar transferlerle yatıp transferlerle kalkacağız. Çünkü Denizlispor’un kadro açısından içinde bulunduğu durum işin hiç de kolay olmadığını ortaya koyuyor.

Alt yapıdan alınarak profesyonel yapılan ve antrenmana çıkarılan gençler haricinde Denizlispor’un 21 futbolcusu var. Bunlardan 14’ünün sözleşmesi sona eriyor. Yani kala kala 7 futbolcu ve alt yapıdan alınan ancak hiç forma yüzü görmeyen gençler kaldı. 11 futbolcunun sözleşmesi sona eren Yeşil siyahlı ekipte, Alperen, Abdülkerim ve Seddar kiralık oldukları için takımlarına geri döndüler.

Geride bıraktığımız 2018-2019 Sezonunda Spor Toto 1.Ligde 306 maç oynandı. Bu maçların 250’sine yakınını izlediğimi söyleyebilirim. Hafta sonları akşamlarımızın büyük bölümü maçları izlemekle geçti inanın. Tüm takımları defalarca izleme imkanı bulduk 9 ay boyunca. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, geride kalan sezondaki futbol kalitesi çok düşüktü. Bunda Kardemir Karabükspor ve Elazığspor gibi daha ilk haftalarda durumları netlik kazanan takımların olması, yaşanan ekonomik krizler sebebiyle bazı kulüplerin transfer yapamamasının da etkisi vardı. Ancak genel olarak bakıldığında; Süper Lig ile 2.Lig arasında olması gereken kalitenin, 2.Lige daha yakın olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.

Süper Lige çıkan Denizlispor’un transferde işi hem uzun hem yorucu geçecek. Yücel İldiz’le devam kararı alan Yeşil siyahlı yönetim öncelikle iç transferi çözecek, oradan çıkacak tablo ile dış transfere yoğunlaşacak.

Benim en çok merak ettiğim, sözleşmesi sona eren futbolculardan hangilerine ‘GİTME KAL’, hangilerine de ‘BURAYA KADAR’ denilecek.

Bunu da kısa sürede öğreneceğimizi tahmin ediyorum.

(22.05.2019)

Altay Varol
Altay Varolaltayvarol@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com