SON DAKİKA

TED DENİZLİ ÖĞRENCİLERİNDEN KİŞİSEL RESİM SERGİSİ

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 11:08 'de eklendi ve 321 views kez görüntülendi.

Öğrencilerinin akademik başarılarının yanısıra kişisel beceri ve deneyimlerini destekleyen eğitim-öğretim anlayışını benimseyen TED Denizli Koleji’nin 4. Sınıf Öğrencisi Kağan Selçuk ve 7. Sınıf öğrencisi Kazım Yılmaz’ın ilk kişisel resim sergileri yoğun ilgi gördü.

4. sınıf öğrencisi Kağan Selçuk tarafından serbest teknik kullanılarak hazırlanan Hayvanlar ve Dünyamız temalı “Esintiler Sergisi” ve 7. Sınıf Öğrencisi Kazım Yılmaz’ın bir yıllık çalışmalarının yer aldığı soyut portre çalışmaları farklı tarihlerdesanatseverler ile buluştu.

 

İlk kişisel sergisine gösterilen ilgiden mutluluk duyduğunu belirten Kağan Selçuk; “2 yaşından itibaren karalamalar yaparak resim yapmaya başladım. Karma sergilere eserlerim katıldı ama ilk defa kişisel sergimi açıyorum. Gerçekleri tuvale yansıtmayı seviyorum. Daha çok tek bir şeyi resmetmeyi tercih ediyorum. Bir tek hayvan ya da yüz gibi. Karakalemin yanısıra farklı boyalar kullanıyorum. Resim yapmak hayal gücümü çok geliştirdi. Sanata olan ilgimi çoğalttı. Müzik ile ilgileniyorum. Piyano çalıyorum. İlerde sanat ile bağımı koparmadan bilgisayar mühendisi olmak istiyorum” dedi

 

Anaokulundan itibaren resim yaptığını ama sergilemekten hoşlanmadığını ifade eden 7. sınıf öğrencisi Kazım Yılmaz ise “Zaman buldukça resim yapıyordum ama kimseye göstermek istemiyordum. Önce ailem ile paylaşmaya başladım resimlerimi. Daha sonra bir çalışma sırasında yaptıklarım okulumuzda görsel sanatlar öğretmenimizin dikkatini çekti ve beni teşvik etti. Bir yıl boyunca yaptığım eserleri sergiledik. Bir şeyi severek yapmak yaptığın şeyi çok daha fazla güzelleştiriyor. Bir anlam katıyor. Hayallerime ve duygularıma göre çiziyorum. İlerde sahne sanatları alanında kariyer yapmak istiyorum” diye devam etti.

 

Kağan Selçuk ve Kazım Yılmaz bu alanda kendilerini destekleyen ve eğitimlerine önem veren öğretmenleri ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com