SON DAKİKA

KOYUN YERİNE KONMAK! (21.05.2019)

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 7:59 'de eklendi ve 77 views kez görüntülendi.

Son padişah Vahdettin’in Hamidiye kahramanı Rauf Bey’e yaptığı bir konuşma var ki aradan 100 yıl geçmesine rağmen maalesef hala geçerli. Olay şöyle;

İngilizler 16 Mart 1920’de İstanbul’u işgal ve Şehzadebaşı Karakolunu basarak 4 askerimizi şehit ederler. Meclis başkanı Rauf Bey yanına iki milletvekili alarak Yıldız Sarayına Padişah Vahdettin’in huzuruna gider. Padişah korku ve panik içerisindedir. Vahdettin İngilizleri kast ederek “Bu adamlar istedikleri her şeyi yaparlar, isterlerse Ankara’ya da giderler” diye konuşur. O esnada Mustafa Kemal Ankara’dadır. Rauf Bey, Padişah Vahdettin’den meclis kararı olmadan herhangi bir milletler arası vesikaya imza atmamasını ister. Padişahın o günkü cevabı hayli ilginç, “Rauf Bey, bir millet var, koyun sürüsü. Buna bir çoban lazım. O da benim.”

O gün padişah tarafından koyun sürüsü yerine konan milletimiz, bugün ise aynı muameleye seçilmişler tarafından tabi tutuluyor. Çünkü çobanlar değişmesine rağmen koyun olmakta ısrarlı bir kitle var. Milletin koyun yerine konmasını günümüz örnekleri ile açıklamaya çalışayım.

Milletin oyları ile seçilip ülkeyi yönetenlerin görevi millete hizmet etmektir. Her ne kadar seçim öncesi milletin hizmetkârı olacaklarını ifade etseler de seçimden sonra bu hava birden değişiverir. Çünkü milletimiz kendi elliyle seçtiklerini büyütür, ilah haline getirir. Hal böyle olunca da seçilmiş olanlar kendini halktan üstün görmeye başlar, ta ki o saltanat bitene kadar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçmenin karnını doyuruyoruz her türlü ihtiyacını karşılıyoruz yine de oy vermiyor” diye şikâyet etmiş. Seçmeni mutlu etmek, iş ve aş bulmak yöneticilerin görevidir. Onlar milletin verdiği oylarla saraylarda oturup, lüks içinde yaşarken nereden geldiklerini unutmamalıdırlar. Onlara geçmişini unutturan demokrasiyi hazmedememiş milletimizdir. Hesap sormayı öğrenene kadar da bu zihniyet devam edecektir.

Gelelim başka bir örneğe, ülkemizde bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış Binali Yıldırım, gözlerimizin içine bakarak bizi koyun yerine koydu. Binali Yıldırım İstanbul seçimlerinde yapıldığını iddia ettiği usulsüzlüğü şöyle izah etti, “Bakıyor seçmene, diyelim ki AKP adayına oy verecek gibi, büyükşehir pusulasını vermiyor.” İnsaf demekten başka kelime bulamıyorum. Sandık başında bir kişi olsa, oy verecek seçmen koyun gibi itaat etse, sırada kimse olmasa, bu olay ancak ihtimal dahilindedir. Sandık başında en az 4 kişi varken, oy verecek olan ise koyun değil insanken böyle bir şey olabilir mi?

Madem CHP bu kadar yetenekli, ilçe belediyeleri ile belediye meclisinde neden hile yapmadı diye sormazlar mı? El insaf diyorum!!!

(21.05.2019)

Hamit Tekkanat
Hamit Tekkanathamittekkanat@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com