SON DAKİKA

ARSLAN; “19 MAYIS, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞUNUN İLK ADIMIDIR”

Bu haber 18 Mayıs 2019 - 12:48 'de eklendi ve 803 views kez görüntülendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan CHP Denizli Miletvekili Kazım Arslan mesajında şu ifadelere yer verdi; “19 Mayıs 1919 günü, eşsiz Başkomutan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının Türk Milleti’nin varlık mücadelesini gerçekleştirmek üzere attığı ilk adımıdır. Emperyalizme karşı sürdürülen, mazlum ülkelere örnek olan kararlı tavrın tarihidir.

 

Samsun’dan doğan mücadele ışığı, bugün tarih ve kıymet bilmezlerin, Atatürk’e hakarette sınır tanımayanların aksine, milletin bağrına basacağı büyük bir zafere dönüşmüştür. İçeride ve dışarıda hainlere, yerli işbirlikçilere karşı tüm dünyaya örnek olan, 20. yüzyıl tarihini değiştiren Kurtuluş Savaşımız, 19 Mayıs’ta genç kadroların önderliğinde başlamış, milletin bağrında büyüyerek Cumhuriyete giden yolun taşlarını döşemiştir.

 

19 Mayıs, Türk Milleti’nin kararlılığını, azmini, asla tutsaklığa teslim olmayan ve taviz vermeyen duruşunu göstermiştir. 1919’da milletin azim ve kararlılığı ile başlayan, kongrelerle ilkelerini yazan, düzenli orduyla cephelere yayılan bu büyük mücadele, Millet Meclisi’ni kurmuş, savaştan diplomasiye kadar her alanda gençlerin gücünü ve başarısını göstermiştir.

 

O genç kadroların eseri olan ve Orta Doğu’da bir inci gibi parlayan Cumhuriyetimiz, bugün yaşanan zorlukları genç kadroların sayesinde aşacaktır. Atatürk Gençliği, onun gösterdiği yol ve hedefte, Türkiye’yi ilelebet yaşatacaktır.

 

Laik Cumhuriyetini sağlam temellere oturtmuş, eğitim hakkını ve sosyal adaleti sağlamış, savaşı en son çare sayan, komşularıyla dayanışmasını bozmayan, tam bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti yeniden eski gücüne kavuşacaktır.

 

19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımızı yürekten kutluyor; Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm kurucu kadrolarımızı, bütün şehitlerimizi, minnetle, sevgiyle, saygıyla ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun”

 

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com